Nedir?

Mersin Havalimanı Adı Nedir? Mersin Havaalanı var mı?

Türkiye'nin dört bir yanından yaz aylarında seyahat edilen Mersin'e ulaşım herkesin merak ettiği bir konu. Mersinde Ne Yapılır Soru Cevap köşemizde bugünün konusu Mersin Havalimanı...

Türkiye’nin dört bir yanından yaz aylarında seyahat edilen Mersin’e ulaşım herkesin merak ettiği bir konu. Arama motorlarında Mersin Havalimanı adı nedir? Mersin Havaalanı adı nedir? Mersin’e en yakın havalimanı nerede, adı ne? gibi çok sayıda arama yapılmaktadır. Mersinde Ne Yapılır Soru Cevap köşemizde bugünün konusu Mersin Havalimanı…

Mersin’in Tarsus ilçesine yapılacak Çukurova Havalimanı, yüzbinlerce yerli-yabancı turist tarafından merakla bekleniyor. Yazın nüfusu ikiye katlanan, muhteşem denizi ve doğasıyla yaz tatilinin önemli bir durağı olan Mersin gezilecek yerler açısından son derece zengin. Bu sebeple hava yoluyla ulaşım seçenekleri de herkes tarafından araştırılıyor.

Mersin Havalimanı Adı Nedir? Mersin Havaalanı var mı?

Mersin Havalimanı adı nedir? diye merak edenler için; Mersin’de şuan yapımı süren havaalanının adı Çukurova Havalimanı‘dır. İhale süreci uzun süren bu sebeple yapımına planlanan tarihlerde başlanamayan havaalanı açıldığında Mersin’e hava ulaşımını bu havalimanından yapabilirsiniz.

Mersin’in Tarsus ilçesine yapılacak Çukurova Havalimanı açılış tarihi değişiklik göstermekle birlikte Mart 2022 tarihi konuşulmaktadır.

Mersin’e en yakın havalimanı nerede? Adı nedir?

Mersin’e en yakın havalimanı Adana Şakirpaşa Havalimanı’dır. Şakirpaşa Havalimanı’ndan yaklaşık bir saatlik araç veya Havaş servis yolculuğu ile Mersin Merkez’e ulaşabilirsiniz.

Anamur, Aydıncık, Bozyazı gibi Mersin’in batısında bulunan ilçeler için ise en yakın havalimanı Alanya Gazipaşa Havalimanı’dır. Mersin’e seyahat etmeyi planlarken, gideceğiniz ilçeye göre havalimanını tercih etmelisiniz.

Soru Cevap Botu

Mersinde Ne Yapılır Soru Cevap Botu; arama motorlarında Mersin hakkında en sık sorulan sorulara yanıt vermektedir. Mersin Aşkı ile çalışan botumuza sizde Yorum kısmından sorularınızı gönderebilir veya mevcut sorulara yanıt vererek katkıda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu