Yeme&İçme

Mersin’de Adana Kebap nerede yenir? İşte Mersin’in en iyi kebapçıları

Çukurova'nın en önemli lezzetlerinden biri olan Adana Kebap'ı Adana'da olduğu gibi Mersin'de de hakkını vererek yapan, muhteşem bir servisle müşterilerine sunan birçok kebapçı bulunmaktadır.

Çukurova’nın en önemli lezzetlerinden biri olan Adana Kebap‘ı Adana’da olduğu gibi Mersin’de de hakkını vererek yapan, muhteşem bir servisle müşterilerine sunan birçok kebapçı bulunmaktadır. Peki Mersin’de Adana Kebap nerede yenir? İşte Mersin’in en iyi kebapçıları…

Muhteşem tantunisinin yanı sıra Mersin’de lahmacun, Adana kebap, ciğer ve deniz ürünlerini çok iyi yapan birçok restoran bulunmaktadır. Bu yazımızda Mersin’de hizmet veren kebapçıları değerlendirerek, Mersin’in en iyi kebapçılarını listeleyeceğiz. Tabi ki liste zamanla yenileceği için sizler de favori kebapçılarınızı yorum kısmından bizlerle paylaşarak listenin genişletilmesine yardımcı olabilirsiniz.

İşte Mersinde Ne Yapılır? editörleri tarafından hazırlanan Mersin’de Adana kebap yiyebileceğiniz birbirinden önemli kebapçılar…

MERSİN’İN EN İYİ KEBAPÇILARI LİSTESİ 2021

Eyvan Kebap, Yenişehir

Eyvan Kebap, et seçiminde gösterdiği özeni, salata ve mezelerinde kullandığı yeşillik ve sebzelere de gösteren bir kebapçıdır. Mersin’in birçok mekanında olduğu gibi (et restoranlar ve tantuniciler ağırlıklı) siz daha sandalyenize yerleşmeden meze ve salatalarınız gelmektedir. Kebabınızın hazırlanmasını beklerken son derece lezzetli mezelerle açlığınızı yatıştırın ancak kendinizi çok da kaptırıp kebaptan önce doymayın.

Orta yağlı bir etten hazırlanan kebap, incecik pidenin üzerinde, közlenmiş biber ve domates ile sunulmaktadır. Et iyi pişmiş ancak sulu haldedir yani kuru, katı şekilde değildir. Bu da lezzetini artırmaktadır. Personeli son derece nazik ve misafirperver olan Eyvan Kebap’ta lezzet ve kaliteye göre fiyatlar da son derece normal düzeydedir.

 • Eyvan Kebap Mersin Adresi: Menteş, Hüseyin Okan Merzeci Blv No:564, 33150 Yenişehir/Mersin
 • Eyvan Kebap Mersin Telefonu: (0324) 325 55 45

Hacıbaba Et Lokantası, Pozcu, Mezitli ve Akdeniz

Hacıbaba Et Lokantası, Mersin’de sadece Adana Kebap açısından değil, tüm et yemekleri açısından başarılı restoranlardandır. Kebap, iskender, fındık lahmacun gibi et lezzetlerinin yanı sora vejetaryen yemekleri de bulunan restoranın favori yemekleri Adana Kebap ve İskender’dir.

Hacıbaba Et Lokantası’nın benim açımdan en iyi lezzetleri, Adana Kebap, salata ve ezmesidir. Personeli son derece güler yüzlü olan restoran, Mersin’in en iyi et restoranlarındandır. Porsiyonlar doyurucu olup, fiyatlar makuldür.

 • Hacıbaba Akdeniz Adresi: Çankaya, İstiklal Cd., 33070 Akdeniz/Mersin
 • Telefon: (0324) 238 11 87
 • Hacıbaba Pozcu Adresi: İnönü Mah. GMK Bulv. M.Akarsu Apt. No:391 Yenişehir 33130 Mersin,
 • Telefon: 0324 444 6908
 • Mezitli Telefon: 0324 359 3030

Heyye Kebap, Yenişehir

Heyye Kebap, çok lezzetli kebabının yanı sıra birbirinden lezzetli mezeleri (mantarı favorim) ve güler yüzlü çalışanları ile beğendiğim bir kebapçıdır. Mersin’de et restoranların çoğunda olduğu gibi mezesi bol olduğu için, kebap gelene kadar açlığınızı mezeyle geçirmeye kalkmayın, zira sadece mezeler de sizi doyurmaya yetecek bolluktadır.

Porsiyonlar doyurucu olup, fiyatı bu kalitede bir lezzet için makuldür.

 • Adres: Fuat Moral Mahallesi, Alikaya Mutlu Cad. My Terrace A Blok 4/B, 41040 Yenişehir/Mersin
 • Telefon: (0324) 502 33 22

Deren’s Kebap, Göçmen ve Çiftlikköy, Yenişehir

El kıyması Adana kebabı, taze ve lezzetli yeşillik ve mezeleri ile Deren’s Kebap, Mersin’in en iyi kebapçılarından biridir. Hayrettin Usta’nın nefis el kıyması ile hazırlanan Adana kebap, Mersin’e özgü bol meze servisi ile müşteriye sunulmaktadır. Çalışanları güler yüzlü olan restoranın Adana Kebap dışında ciğer, yürek, kanat, tavuk şiş, kuşbaşı gibi lezzetleri de beğenilmektedir.

 • Adres: Eğriçam, 26. Cd., 33060 Yenişehir/Mersin
 • Telefon: (0324) 341 36 26

Demirkesen Kebapçı Hasan Usta, Yenişehir

Demirkesen Kebapçı Hasan Usta, yumuşak, sulu Adana kebabı, taze sebzelerden yapılan salata ve çok lezzetli mezeleri Mersin’in iyi kebapçılarındandır. Adana kebap yanında ikram edilen fındık lahmacun da son derece güzeldir. Çalışanları güler yüzlü ve ilgili olan restoran temizlik ve hijyen açısından da başarılıdır. Porsiyonları doyurucu olan Demirkesen Kebap’ın fiyatları ise makuldür.

 • Adres: Menteş, Yunus Apt, Hüseyin Okan Merzeci Blv 550 A, 33150 Yenişehir
 • Telefon: 0545 506 23 23

Mersin’in en iyi kebapçıları listesi yorumlarda yapılacak önerilere genişletilecektir. Mersin’de en beğendiğiniz kebapçıları bizlerle paylaşmayı unutmayın…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu