Listeler

Mersin’de Ekim Ayında Mutlaka Gidilmesi Gereken Yerler

Mersin'de her mevsim yeni yerler keşfetmek için uygundur. Yazın bitmesinin ardından Mersin'de Ekim ayında mutlaka gidilmesi gereken yerleri bir araya getiriyoruz.

Mersin’de her mevsim yeni yerler keşfetmek için uygundur. Yazın bitmesinin ardından Mersin’de Ekim ayında mutlaka gidilmesi gereken yerleri bir araya getiriyoruz. İşte sonbaharın temiz havasında Mersin’de gezilmesi gereken yerler…

Mut

Mut Karaekşi görseli karaeksi.tabiat.gov.tr’den alınmıştır.

Mersin’in yüksek rakımlı ilçelerinden Mut, sonbaharda doğa güzellikleriyle dikkat çekiyor. Doğa yürüyüşü severler için Yerköprü Şelalesi, ailecek piknik yapmak isteyenler için ise Karaekşi Mesire Yeri çok doğru tercih olacaktır. Tarih tutkunları ise Alahan Manastırı, Adrassus Balabolu Antik Kenti veya Sinobiç Ören Yeri‘ni gezebilir.

Mut’ta gezilecek 19 yer önerisini görmek için tıklayın!

Çamlıyayla

Cehennem Deresi görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin’in doğal güzellikleriyle ünlü ilçesi Çamlıyayla ya da halk dilindeki adıyla Namrun, bu mevsimde mutlaka görülmelidir. Kadıncık Vadisi Milli Parkı, Kocakatran Tabiat Parkı, Cehennem Deresi gibi birçok doğa harikası yerler Çamlıyayla’da sizi bekliyor.

Çamlıyayla’da gezilecek yerleri görmek için tıklayın!

Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi

Şelale görseli tanıtım amacıyla Google Haritalar’dan alınmıştır. Şelalenin daha fazla görüntüsünü Google Fotoğraflar’da bulabilirsiniz.

Kış bastırmadan Erdemli ilçesinde bulunan Karacaoğlan Şelalesi’nin sesini dinlemeye ne dersiniz? Karacaoğlan Şelalesi, Mersin’in Erdemli ilçesi Elvanlı mahallesinde bulunan, 40 metre yükseklikte kayalıkların arasından dökülen, ziyaretçilere muhteşem görüntüler sunan bir şelaledir.

Tarsus Şelalesi

Şelale görseli tarsus.gov.tr’den alınmıştır.

Mersin’in Tarsus ilçesinde dört mevsim ilgi gösterilen Tarsus Şelalesi, ilçenin doğal güzelliklerinden biri. Tarsus’ta bulunan sayısız tarihi yeri ziyaret ettikten sonra Tarsus Şelalesi’nde soluklanmayı unutmayın.

Mersin’in muhteşem şelalelerini görmek için tıklayın!

Kayacı Vadisi

Çağlayan Vadisi görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin’de saklı cennet Kayacı Vadisi, yaz aylarında suyun serinliği için yoğun ilgi görürken, sonbaharda da bir başka güzeldir. Doğa yürüyüşü tutkunlarının uğrak adresi olan Kayacı Vadisi Mersin-Silifke karayolunda Limonlu’dan sapılarak Lamas Caddesi üzerinden yaklaşık 11 kilometrelik kuzeye doğru bir yolculukla ulaşılmaktadır. 

Mersin’de piknik yapılacak yerleri görmek için tıklayın!

Mersin’de Ekim ayında mutlaka gidilmesi gereken yerler listemizin sonuna geliyoruz. Tüm listelerimizi görmek için tıklayın!

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu