Haberler

7. Mersin Caretta Bisiklet Festivali başladı!

Bu yıl 7'incisi gerçekleştirilen Mersin Caretta Bisiklet Festivali, 22 şehirden toplam 175 bisikletlinin katılımıyla başladı.

Bu yıl 7’incisi gerçekleştirilen Mersin Caretta Bisiklet Festivali, 22 şehirden toplam 175 bisikletlinin katılımıyla başladı. 7. Mersin Caretta Bisiklet Festivali‘nin startı Cumhuriyet Meydanı’ndan verilirken festival Erdemli ve Silifke ilçelerinde devam edecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneği’nin düzenlediği festival için Cumhuriyet Meydanı‘nda bir araya gelen 175 bisikletli, açılış konuşmaları ve hatıra fotoğraflarının ardından 150 kilometrelik yolculuk için pedal çevirmeye başladı.

“Mersin’de bisikleti çok seven bir başkanımız var”

Mersin Bisikletli Gezginler Derneği Başkanı ve Tüm Bisiklet Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Ahmet Salih Özenir yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bizler Mersinliler olarak gerçekten çok şanslıyız ki bisikleti anlatmak zorunda kaldığımız bir Başkanımız yok. Zaten bisikleti çok seven, bisikleti kullanan, günlük yaşamında da bisiklet olan bir Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız var ve Mersin’in bisiklete uygun şehir haline dönmesi için, dönüşünün sağlanması için var gücüyle çalışıyor. Bizler de Mersin’in sivil toplum kuruluşları olarak bunun için elimizden gelen desteği ve gayreti gösteriyoruz. Mersin bu sene gerçekten çok büyük bir dönüşüm yaşıyor, 100 kilometrelik bir bisiklet yoluna kavuşuyor, inanılmaz şeyler yapılıyor.”

7. Mersin Caretta Bisiklet Festivali başladı!

Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan festival; Akdeniz, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinin cadde ve bulvarlarında devam etti. Katılımcılar, Kültür Park bisiklet yolunda ve deniz kenarında pedal çevirdikten sonra Cumhuriyet Gösteri Merkezi’nde tantuni molası verdi.

175 bisikletli daha sonra Erdemli ve Silifke ilçelerine doğru pedal çevirmeye devam edecek.

Kaynak: Mersin.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu