Gezi Rehberi

Yeşilovacık Plajı ve Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanı nerede? nasıl gidilir?

Yeşilovacık Halk Plajı, Susanoğlu'ndan sonra bölgenin en uzun ikinci plajıdır. İnce kumlu yapısı ve sığ denizi ile Mersin'de ailecek denize girilecek yerlerdendir.

Yeşilovacık Halk Plajı, Susanoğlu’ndan sonra bölgenin en uzun ikinci plajıdır. İnce kumlu yapısı ve sığ denizi ile Mersin’de ailecek denize girilecek yerlerdendir. Peki Yeşilovacık Plajı nerede, denizi nasıl? ve Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanı nerede nasıl gidilir? sorularının yanıtları…

YEŞİLOVACIK PLAJI NEREDE?

Plaj, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Yeşilovacık‘tadır. Yeşilovacık ile Mersin Merkez (Mezitli) arası 143 kilometre olup, mesafe arabayla trafiksiz yol durumunda 2 saat 10 dakika civarı sürmektedir. Yeşilovacık’a Mersin-Antalya karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

YEŞİLOVACIK HALK PLAJI HAKKINDA BİLGİLER

Susanoğlu’ndan sonra bölgenin en uzun ikinci plajı olan Yeşilovacık Halk Plajı, ince kumlu yapıya sahiptir. Denizi sığ olan Yeşilovacık, Mersin’de çocuklu ailelerin denize girmeleri için ideal yerlerdendir.

Yeşilovacık Plajı giriş ücreti olmayıp, plaja ücretsiz girebilirsiniz. İşletme açısından eksik olan plajda şezlong ve şemsiye kiralanmamaktadır.

Plaj görseli Foursquare’den alınmıştır.

YEŞİLOVACIK ULAŞIMI – YEŞİLOVACIK PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

Yeşilovacık, Mersin Merkez’e 143 kilometre uzaklıkta olup Mersin-Antalya karayolu üzerinde yolculuk trafik durumuna bağlı olarak 2,5 saat civarı sürmektedir.

Antalya, Anamur, Aydıncık tarafından Yeşilovacık‘a gelecekler, D-400 karayolunu kullanarak Yeşilovacık‘a kolayca ulaşım sağlayabilirler.

YEŞİLOVACIK PLAJI YAKINLARINDA RESTORAN VE KAFELER

Yeşilovacık Halk Plajı’na çok yakın mesafede Sahil Cafe, Havva Teyzenin Yeri, Sahra Pide Kebap, Özlem Restaurant gibi restoran ve kafeler bulunmaktadır.

YEŞİLOVACIK ÇAMLIK KAMP ALANI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Yeşilova Çamlık Kamp Alanı, Halk Plajı yakınında Yeşilovacık’ta bulunmaktadır. Kumsal olmayan kayalık alanda bulunan kamp alanı, ailecek çadır kurularak denize girilen bir yerdir.

Mersin’de kamp yapılacak yerler arasında bulunan Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanı’nda denize girecekler suyun kayalık olduğunu bilerek hazırlıklı girmeleri önerilmektedir. Çam ağaçlarının arasında denize sıfır konumdaki kamp alanında tuvalet sayısı çok yeterli bulunmamakta ama çalışanların misafirperverlikleri beğenilmektedir.

Kamp alanı görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Kamp alanına aşağıdaki haritadan yardım yol tarifi alarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu