Gezi Rehberi

Yapraklı Koy, Susanoğlu

Yapraklı Koy Plajı, sıcak Akdeniz suyundan sıkılan tatilciler için dağdan gelen kaynak suyu ile deniz suyunun karışması sonucu oluşan soğuk suyu ile Mersin'in sıcak yaz günlerinde çok tercih edilen plajlardan birisidir.

Yapraklı Koy Plajı, sıcak Akdeniz suyundan sıkılan tatilciler için dağdan gelen kaynak suyu ile deniz suyunun karışması sonucu oluşan soğuk suyu ile Mersin’in sıcak yaz günlerinde çok tercih edilen plajlardan birisidir.

Bu yazımızda Yapraklı Koy nerede nasıl gidilir? Susanoğlu Yapraklı Koy yol tarifi, su sıcaklığı ve Yapraklı Koy giriş ücreti 2021 gibi bilgileri bulabilirsiniz…

YAPRAKLI KOY, SUSANOĞLU

Yapraklı Koy, Mersin’in Silifke ilçesi Susanoğlu beldesi (mahallesi) girişinde yer alan doğal yapıdır. Eskiden bakir koylardan olsa da 2000’lerin ortasından itibaren tamamen tesisleşmiş ve Mersin’de yaz turizminin merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Plaj görseli denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

Yapraklı Koy deniz suyu nasıl, kaç derece?

Denizde yer altı doğal kaynak suyu çıktığı için, Yapraklı Koy’un suyu 8 dereceyi kadar bulabilen soğukluktadır. Mersin’de hava sıcaklığı 35 derecelere çıkarken, burada soğuk suya girerek serinleyebilirsiniz.

Plaj görseli denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

Yapraklı Koy Plaj Hizmetleri

  • Aperatif yiyecekler (tost, gözleme vs…) soğuk ve sıcak içecekler bulabileceğiniz restoranlar
  • Duş, wc ve duşa kabin hizmeti
  • Cankurtaran ve güvenlik hizmeti
  • Şezlong hizmeti (Kaynak)
Plaj görseli denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

Yapraklı Koy giriş ücreti 2021

Plaja giriş ücreti yoktur. İsterseniz havlunuzu alıp kıyıdan denize girebilirsiniz. Ancak plajın kumsalı çok küçük bir alan olduğu için genel olarak plaja gelen misafirler şezlong ve şemsiye kiralayarak denize girmektedir.

Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti her sene farklılık göstermekte olup 2021 yılı ücretleri henüz açıklanmamıştır.

Plaj görseli denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

Yapraklı Koy nerededir, nasıl gidilir?

Plaj, Mersin’in Silifke ilçesi Atakent (Susanoğlu) mahallesinde bulunmaktadır. Mersin’in merkez ilçesi Yenişehir ile Yapraklı Koy arası mesafe 72 kilometre olup, Mersin-Antalya karayolu üzerinden araç yolculuğu 1 saat 5 dakika civarı sürmekte, trafik durumuna göre bu süre artabilmektedir.

Kaynak
denizkizi.com.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu