Gezi Rehberi

Yanışlı Saklı Sahil | Gülnar’da nerede denize girilebilir?

Mersin'in Gülnar ilçesinin sahili olan Yanışlı, saklı sahili ve mağarası ile Mersin'in en güzel yerlerindendir. Gülnar'da denize girilebilecek yerlerin başında gelen Yanışlı Saklı Sahil nerede nasıl gidilir?

Mersin’in Gülnar ilçesinin sahili olan Yanışlı, saklı sahili ve mağarası ile Mersin’in en güzel yerlerindendir. Gülnar’da denize girilebilecek yerlerin başında gelen Yanışlı Saklı Sahil nerede nasıl gidilir? Yanışlı Saklı Mağarası nasıl bir yer?

GÜLNAR YANIŞLI MAĞARASI HAKKINDA BİLGİ

Mağara ismini bulunduğu yerden, Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı mahallesinden almaktadır. Yerel halkın Mavi Çini Mağarası dediği Yanışlı Mağarası, sakin kamp alanları arasında yer aldığı için yerli ve yabancı birçok turist tarafından her yaz tercih edilmektedir. Ancak hava koşulları ve denizin suyunun yükselmesi nedeniyle ziyaretçiler ağırlıkla mağara yerine yanındaki küçük bir mağarayı kullanmaktadır.

Yanışlı Sahil Mağarası görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

YANIŞLI SAKLI SAHİL VE MAĞARASI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Mersin kamp alanları arasında önemli bir yeri olan Yanışlı Sahil Mağarası, Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı mahallesindedir. Yanışlı Saklı Sahil olarak da adlandırılan bölge ile Mersin Merkez arasındaki mesafe 158 km olup araç yolculuğu yaklaşık 2 saat 50 dakika sürmektedir.

YANIŞLI MAĞARASI KAMP YAPANLARA UYARILAR

Her sene Mersin’de kurtarma çalışması yapılan Yanışlı Sahil Mağarası, bölgede rüzgar profili sabah ve akşam çok fazla değişkenlik gösterdiği için mağaranın giriş ve çıkış yolu tehlikeli olabilmektedir. Dalgalar mağaraya sert bir şekilde vurarak denizin suyu yükselebildiği için rüzgarlı havalarda mağaraya giriş yapılmaması gerekmektedir.

Yanışlı Sahil Mağarası görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

MERSİN YANIŞLI SAKLI SAHİL GİRİŞ ÜCRETLİ Mİ ÜCRETSİZ Mİ?

Kamp alanı ücretsiz olup mağaraya giriş/çıkışta herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bölgede yeme-içme ihtiyacını karşılamak için işletme olmamakla birlikte, en yakın yer olarak Ağaçlı Dinlenme Tesisleri bulunmaktadır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu