Gezi Rehberi

Tömük Halk Plajı ve Tömük Sahili nerede? Denizi nasıl?

Mersin'de denize girilebilecek yerler arasında ön sıralarda yer alan Tömük Halk Plajı ve Tömük Sahili, yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin ve Mersinlilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerdendir.

Mersin’de denize girilebilecek yerler arasında ön sıralarda yer alan Tömük Halk Plajı ve Tömük Sahili, yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin ve Mersinlilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerdendir. Peki Tömük Sahili ve Tömül Halk Plajı nerede? Tömük Halk Plajı denizi nasıl? Şezlong ve şemsiye kiralanıyor mu? Giriş ücretli mi ücretsiz mi? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Mersin’de yazın nüfusu ciddi oranda artan yerlerden olan Tömük, tatil siteleri ve halk plajı ile yaz mevsiminde çok canlanmaktadır. Erdemli’de nerede denize girilir? sorusunun yanıtlarından olan plaj Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir.

TÖMÜK HALK PLAJI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Plaj, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Tömük mahallesindedir. Tömük sahili ve plajı Kargıpınarı ile Arpaçbahşiş arasında, Mersin Merkeze (Mezitli’ye) 10 kilometre uzaklıkta olup, yolculuk yaklaşık 15 dakika sürmektedir. (Yaz dönemi trafik yoğunluğu nedeniyle bu süre yarım saate çıkabilmektedir.) Belediye otobüsünün yanı sıra merkezden Mes Koop ve Silifke Koop ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Tömük Sahili görseli Foursquare’den alınmıştır.

TÖMÜK HALK PLAJI GİRİŞ ÜCRETLİ Mİ? ŞEMSİYE VE ŞEZLONG KİRALANIYOR MU?

Plaj girişi ücretsiz olup, şemsiye ve şezlong kiralanmaktadır. Duş, tuvalet, soyunma kabini gibi hizmetler mevcuttur.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu