Gezi Rehberi

Tevekkül Sultan Türbesi nerede? Türbe kime ait? Ziyaret günleri…

Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan Tevekkül Sultan Türbesi, halkın "dilek ziyaretleri"nde bulunduğu, Mersin kültür turizmi açısından önemli yerlerdendir.

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Tevekkül Sultan Türbesi, halkın “dilek ziyaretleri”nde bulunduğu, Mersin kültür turizmi açısından önemli yerlerdendir. Gelelim Tevekkül Sultan Türbesi nerede? Türbe kime ait? Ziyaret günleri ne zaman? gibi soruların yanıtlarına…

TEVEKKÜL SULTAN TÜRBESİ KİME AİT?

Tevekkül Sultan Türbesi hakkında yazılı bir kaynak bulunmamakta, türbenin Selçuklu hanedanlarından birine ait olduğu rivayet edilmektedir.

TEVEKKÜL SULTAN TÜRBESİ DİLEK ZİYARETLERİ

Çarşamba ve Perşembe günleri türbeye dilek ziyaretleri yapılmaktadır. Türbe, Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulunun almış olduğu 15.01.1977 tarih ve A-274 sayılı kararla koruma altına alınmış olup bakım onarımı Vakıflara aittir.

TEVEKKÜL SULTAN TÜRBESİ NEREDE NASIL GİDİLİR?

Türbe, Silifke Taş Köprü‘nün hemen yanında bulunmaktadır. Adres: Gazi, İlhan Akgün Cd. No:1 D:1, 33960 Silifke/Mersin

Mersin Merkez’den Silifke’ye 170 nolu belediye otobüsü ile gidebilirsiniz. Ayrıca Silifke Koop otobüsleriyle de ilçeye ulaşım sağlanabilecektir. Özel aracıyla ilçeye gidecekler için Mersin Merkez – Silifke arası 97 kilometre olup ulaşım yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Görsel Silifke.bel.tr’den alınmıştır.
Kaynak
silifke.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu