Gezi Rehberi

Tece Halk Plajı nerede? Tece sahili ve denizi nasıl?

Mersin'in Mezitli ilçesinde bulunan Tece Halk Plajı, Mersin Merkez'de denize girilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

Mersin’in Mezitli ilçesinde bulunan Tece Halk Plajı, Mersin Merkez’de denize girilebilecek yerler arasında yer almaktadır. Eskiden daha çok tercih edilen Tece sahili yine de yazlıkçıların büyük ilgi gösterdiği yerlerdendir. Peki Tece Halk Plajı nerede nasıl gidilir? Tece sahili ve denizi nasıl? Mezitli’de denize girilecek yerler nereler?

TECE HALK PLAJI NEREDE?

Tece Halk Plajı ve Tece Sahili, Mersin’in merkez ilçelerinden Mezitli’nin doğu kısmında, Erdemli ilçe sınırında, Deniz mahallesinde bulunmaktadır.

TECE HALK PLAJI NASIL BİR YER?

Eskiden Mersin’de kamp yapılacak yerlerden olan, yaz mevsiminde çadır kampının en çok tercih edilen yerlerinden Tece Halk Plajı, son yıllarda günü birlik denize girilecek bir yer haline gelmiştir.

Plajın bir kısmı kumluk, bir kısmı ise çakıl taşlıdır. Mersin’in batısına göre deniz suyu sıcak olmakla birlikte zaman zaman derinlikler olduğu için çocuklu ailelerin yüzerken dikkat etmesi önerilmektedir.

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Tece Halk Plajı giriş ücreti 2021 yılı için olmamakla birlikte (ücretsiz) duş, tuvalet ve soyunma kabini bulunmaktadır.

TECE HALK PLAJI VE TECE SAHİLE NASIL GİDİLİR?

Tece Halk Plajı ve Tece Sahili, Mersin’in merkez ilçelerinden Mezitli‘nin doğu kısmında bulunmakta olup aşağıdaki haritadan özel araçla kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Toplu ulaşım ile Mersin merkezden Tece’ye belediye otobüslerinin yanı sıra Mes Koop ve Elvanlı Koop ile ulaşım sağlanmaktadır.

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu