Gezi Rehberi

Taşucu Kum Mahallesi Plajı nerede ve nasıl gidilir?

Mersin Taşucu'nda denize girilecek yerlerden birisi olan Kum Mahallesi Plajı, kumlu sahili ve sığ denizi ile ailecek denize girilen bir plajdır.

Mersin Taşucu’nda denize girilecek yerlerden birisi olan Kum Mahallesi Plajı, kumlu sahili ve sığ denizi ile ailecek denize girilen bir plajdır. Gelelim Taşucu Kum Mahallesi Plajı nerede ve nasıl gidilir? Kum Mahallesi Plajı sahili ve denizi nasıl? 2021 giriş ücreti ne kadar? gibi soruların yanıtlarına…

TAŞUCU KUM MAHALLESİ PLAJI SAHİLİ DENİZİ NASIL?

Plaj kumlu yapıda olup, deniz suyu ılık ve sığdır. Sabah saatlerinde deniz sakin, akşama doğru dalgalı olabilmektedir. Bu nedenle öğle saatlerinde küçük çocuklu aileler için denize girilebilecek yerlerden birisidir.

Kum Mahallesi Plajı giriş ücreti olmayıp, plaja ücretsiz giriş yapılmaktadır. Kum Mahallesi Plajı 2 şezlong 1 şemsiye kiralama ücreti 40 TL’dir. (2020 yaz döneminde)

Plaj görseli Foursquare’den alınmıştır.

TAŞUCU KUM MAHALLESİ PLAJI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Taşucu Kum Mahallesi Plajı Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu mahallesindedir. Mersin Merkez ile Taşucu arası 115 km olup, bu mesafe özel araçla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir. Toplu ulaşım açısından belediye otobüsü ve Silifke Koop seçenekleri mevcuttur. Özel araçla Taşucu‘na gitmek isteyenler aşağıdaki haritadan yardım alarak plaja kolayca ulaşabilir.

Plaj görseli Foursquare’den alınmıştır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu