Gezi Rehberi

Taşucu Halk Plajı nerede? Taşucu Plajı sahili ve denizi nasıl?

Mersin Taşucu'nda denize girilecek yerlerin başında gelen Taşucu Halk Plajı, uzun sahili ve sığ denizi ile ailecek gidilen yerlerdendir.

Mersin Taşucu’nda denize girilecek yerlerin başında gelen Taşucu Halk Plajı, uzun sahili ve sığ denizi ile ailecek gidilen yerlerdendir. Gelelim Taşucu Halk Plajı nerede? Taşucu Plajı sahili ve denizi nasıl? Taşucu Plajı giriş ücretli mi ücretsiz mi? gibi soruların yanıtlarına…

TAŞUCU PLAJI SAHİLİ VE DENİZİ NASIL?

Plaj, ince taşlarla karışık kumdan oluşmaktadır. Taşucu Plajı‘nın uzun sahili ve sığ denizi vardır. Deniz suyu yüksekliği düşük ve suyu ılıktır. Öğleden sonra zaman zaman dalgalı olmaktadır. Mersin’de ailecek denize girilen yerlerden birisidir.

Taşucu Plajı giriş ücreti olmayıp, plaja giriş ücretsizdir. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti mevcuttur. (2021 yılı için fiyatlar henüz belli olmadı.)

Plaj görseli Foursquare’dan alınmıştır.

TAŞUCU HALK PLAJI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Taşucu Halk Plajı Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu mahallesindedir. Mersin Merkez ile Taşucu arası 115 km olup, bu mesafe özel araçla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir. Toplu ulaşım açısından belediye otobüsü ve Silifke Koop seçenekleri mevcuttur. Özel araçla Taşucu‘na gitmek isteyenler aşağıdaki haritadan yardım alarak plaja kolayca ulaşabilir.

Plaj görseli Foursquare’dan alınmıştır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu