Gezi Rehberi

Tarsus Hayvanat Bahçesi Nerede? Tarsus Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri 2021

Tarsus Hayvanat Bahçesi, Berdan Baraj gölünün güney batısında bulunan her geçen yıl yeni hayvanların dahil edildiği bir hayvanat bahçesidir.

Tarsus Hayvanat Bahçesi, Berdan Baraj gölünün güney batısında bulunan her geçen yıl yeni hayvanların dahil edildiği bir hayvanat bahçesidir. Peki Tarsus Hayvanat Bahçesi nerede? Tarsus Hayvanat Bahçesi hayvanları, giriş ücreti, çalışma saatleri ve iletişim bilgileri 2021 neler

Bölgenin ilk ve tek hayvanat bahçesi, yerinin dar gelmesi nedeniyle 27 Aralık 2013’de yeni yerinde hizmet vermeyi sürdürdü. Tamamen doğal ortamlarla hazırlanan yeni hayvanat bahçesi açıldıktan sonra neredeyse her yıl ziyaretçi akınına uğramaktadır.

TARSUS HAYVANAT BAHÇESİ NEREDE NASIL GİDİLİR?

  • Adres: Kavaklı, Berdan Barajı ve Hidroelektrik Santrali, 33400 Tarsus/Mersin
  • Telefon: (0324) 626 33 34

Hayvanat bahçesi, Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Kavaklı mahallesinde, Berdan Barajı civarındadır. Mersin Merkez’den Tarsus’a otogardan otobüslerle gelebilirsiniz. Tarsus Merkez’den dolmuşla hayvanat bahçesine ulaşım mümkün olduğu gibi aşağıdaki haritadan özel araçla da kolayca ulaşabilirsiniz.

TARSUS HAYVANAT BAHÇESİ HAYVANLARI 2021

Sürüngenler, kuş çeşitleri, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar ve yırtıcı hayvanlardan oluşan çok kapsamlı bir hayvan listesi olan Tarsus Hayvanat Bahçesi, ülkemizin en önemli hayvanat bahçelerindendir.

Her geçen yıl hayvan çeşidi artan yerde son açıklanan verilere göre 81 çeşit hayvan bulunuyor. Başlıca vahşi hayvanlar; kaplan, aslan, leopar ve kurt olurken, kuş çeşitleri arasında güvercin, doğan, şahin ve akbaba bulunmaktadır.

Hayvanat bahçesinin diğer çok ilgi çeken hayvanları; Maymun, babun, örümcek, anakonda, lama, puma, midilli ve vaşaktır.

Tarsus Doğa Parkı görseli mersin.bel.tr’den alınmıştır.

TARSUS HAYVANAT BAHÇESİ GİRİŞ ÜCRETİ 2021

Tarsus Hayvanat Bahçesi giriş ücreti 2021 için pandemi dolayısıyla henüz bilinmemektedir. 2020 yılında giriş ücreti 8 TL, 18 yaşından küçükler için ise 6 TL olarak uygulanmıştır. Ancak güncel tutarı öğrenmek için 0324 626 33 34’ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

Tarsus Doğa Parkı görseli mersin.bel.tr’den alınmıştır.

TARSUS HAYVANAT BAHÇESİ ZİYARET SAATLERİ 2021

Pandemi nedeniyle ziyaret saatleri alınan tedbir kararlarına göre farklılık gösterebilmekle birlikte normal zamanlar için;

  •  – Yaz Dönemi: 09.00 ile 18.00 saatleri arası.
  •  – Kış Dönem: 09.00 ile 17.00 saatleri arası şeklindedir.
Kaynak
tarsus.bel.trkuponall.commersin.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu