Gezi Rehberi

Susanoğlu Plajı nerede ve nasıl gidilir? Denizi nasıl?

2017 yılından bu yana mavi bayraklı olan Susanoğlu Plajı, Mersin'de denize girilecek yerlerin başında gelmektedir. Kum kalitesinin zirvede olduğu plaj, yazın Mersin'in en kalabalık yerlerindendir.

2017 yılından bu yana mavi bayraklı olan Susanoğlu Plajı, Mersin’de denize girilecek yerlerin başında gelmektedir. Kum kalitesinin zirvede olduğu plaj, yazın Mersin’in en kalabalık yerlerindendir. Gelelim Susanoğlu Plajı nerede ve nasıl gidilir? Susanoğlu Plajı denizi nasıl? giriş ücreti var mı? şemsiye şezlong kiralanıyor mu? gibi soruların yanıtlarına…

ATAKENT SUSANOĞLU PLAJI HAKKINDA BİLGİLER

Mersin Merkeze 90 km, Silifke’ye 11 km uzaklıkta, çok geniş ve uzun kumsalı ile dikkat çeken Susanoğlu Plajı, mavi bayrak ödüllü bir plajdır.

Susanoğlu Plajı’nın denizi nasıl? diye merak edenlere; plajın denizi sığdır. Bu nedenle çocuklu aileler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Susanoğlu Plajı giriş ücreti 2021 nedir? diyenlere, plajın giriş ücreti yoktur yani ücretsizdir.

Susanoğlu Plajı’nda şemsize ve şezlong kiralama imkanı bulunmaktadır ancak 2021 yılı için kiralama fiyatları belirlenmemiştir.

Plaj fotoğrafı denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

SUSANOĞLU PLAJI NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

Susanoğlu Plajı, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atakent mahallesindedir. Mersin Merkez (Mezitli) ile Atakent arası yaklaşık 64 km olup araç yolculuğu 1 saatten fazla sürmektedir.

Toplu ulaşım ile Susanoğlu Plajı‘na gitmek için belediye otobüsü ve Silifke Koop otobüsleri kullanılabilecektir. Özel araçla gitmek isteyenler Mersin-Antalya karayolu üzerinden aşağıdaki haritayı takip ederek plaja ulaşabilir.

Kaynak
denizkizi.com.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu