Gezi Rehberi

Sinobiç Ören Yeri Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Sinobiç Ören Yeri, Mut ilçesinin kuzeyinde Yeşilyurt Köyü'nün sınırları içerisinde, Ardıçlıtepe mevkiinde bulunmaktadır.

Sinobiç Ören Yeri, Mut ilçesinin kuzeyinde Yeşilyurt Köyü’nün sınırları içerisinde, Ardıçlıtepe mevkiinde bulunmaktadır. Mut ilçe merkezine 6 km uzaklıkta olan Sinobiç (Dalisandos), doğal kayalık tepe üzerine kurulu antik kenttir. Sinobiç Ören Yeri nerede? nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir? gibi bilgilere…

SİNOBİÇ ÖREN YERİ NEREDE?

Sinobiç (Dalisandos), Mersin’in Mut ilçesinin kuzeyinde, yaklaşık 6 km uzaklıkta Yeşilyurt Köyü’nde bulunmaktadır. Ören Yeri’nin yakınlarında Karaekşi Milli Parkı bulunmaktadır.

SİNOBİÇ ÖREN YERİ’NE NASIL GİDİLİR?

Mersin Merkez’den Mut ilçesi arası mesafe yaklaşık 150 km olup, özel araçla ulaşım 2 saat 30 dakika civarında sürmektedir. Ören yeri, Mut ilçesine yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Toplu ulaşım ile Sinobiç’e ulaşım bilinmemektedir. Aşağıdaki harita yardımıyla ören yerine rahatça gidebilirsiniz.

SİNOBİÇ ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR 2021?

Sinobiç Ören Yeri giriş ücreti olmayıp, kenti ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Görsel Mut.gov.tr’den alınmıştır.

SİNOBİÇ MUT’TA NELER VAR? İŞTE TARİHİ ESERLER

Tepede çok sayıda Helenistik, Roma, Ortaçağ seramiği, iki adet sarnıç ve temel izleri bulunmaktadır. Tepenin güney yamaçlarında bol miktarda tabula ansatalı Roma lahit mezarlar vardır. Sinobiç Aziz Paulus’un vaaz verdiği ve adı İncilde geçen önemli bir Hristiyanlık merkezlerindendir.

Kaynak
mut.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu