Gezi Rehberi

Silifke Reşadiye Cami nerede ne zaman kim tarafından yaptırılmıştır?

Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan Reşadiye Cami, Mersin kültür turizmi açısından önemli kültürel miraslardandır...

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Reşadiye Cami, Mersin kültür turizmi açısından önemli kültürel miraslardandır. Padişah Sultan Mehmet Reşat zamanında Nüzhet Paşa tarafından yaptırılan cami günümüze gelmiştir. Gelelim Silifke Reşadiye Cami nerede ne zaman kim tarafından yaptırılmıştır? sorularının yanıtlarına…

SİLİFKE REŞADİYE CAMİ NEREDE NASIL GİDİLİR?

Reşadiye Cami, Mersin’in Silifke ilçesi Saray mahallesinde bulunmaktadır. Silifke Otobüs Terminali’ne çok yakın bir konumdadır.

Görsel Google Maps’ten alınmıştır.

Adres: Saray, 33900 Silifke/Mersin

Mersin Merkez’den Silifke’ye 170 nolu belediye otobüsü ile gidebilirsiniz. Ayrıca Silifke Koop otobüsleriyle de ilçeye ulaşım sağlanabilecektir. Özel aracıyla ilçeye gidecekler için Mersin Merkez – Silifke arası 97 kilometre olup ulaşım yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

SİLİFKE REŞADİYE CAMİ NE ZAMAN KİM TARAFINDAN YAPTIRILMIŞTIR?

Reşadiye Cami, Mersin’in Silifke ilçesi Saray mahallesinde bulunmakta olup Padişah Sultan Mehmet Reşat zamanında Nüzhet Paşa tarafından 1912 yılında yaptırılmıştır.

Kaynak
silifke.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu