Gezi Rehberi

Silifke Alaaddin Cami nerede ne zaman kim tarafından yaptırılmıştır?

Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan Alaaddin Cami, Mersin kültür turizmi açısından önemli kültürel miraslardandır. Selçuklu sultanlarından Alaaddin Keykubat döneminden günümüze gelen cami Merkez Cami olarak da bilinmektedir.

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Alaaddin Cami, Mersin kültür turizmi açısından önemli kültürel miraslardandır. Selçuklu sultanlarından Alaaddin Keykubat döneminden günümüze gelen cami Merkez Cami olarak da bilinmektedir. Gelelim Silifke Alaaddin Cami nerede ne zaman kim tarafından yaptırılmıştır? sorularının yanıtlarına…

SİLİFKE ALAADDİN CAMİ NEREDE NASIL GİDİLİR?

Alaaddin Cami (Merkez Camisi olarak bilinmekte) Mersin’in Silifke ilçesinde yer alan, Selçuklu sultanlarından Alaaddin Keykubat döneminde yapılan bir camidir.

Görsel Silifke Belediyesi sitesinden alınmıştır.

Adres: Pazarkaşı, Fevzi Çakmak Cd. No:12, 33950 Silifke/Mersin

Mersin Merkez’den Silifke’ye 170 nolu belediye otobüsü ile gidebilirsiniz. Ayrıca Silifke Koop otobüsleriyle de ilçeye ulaşım sağlanabilecektir. Özel aracıyla ilçeye gidecekler için Mersin Merkez – Silifke arası 97 kilometre olup ulaşım yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

SİLİFKE ALAADDİN CAMİ NE ZAMAN KİM TARAFINDAN YAPTIRILDI?

Merkez Camisi, Selçuklu sultanlarından Alaaddin Keykubat döneminde yaptırılmıştır. Roma Köprüsü’nün karşısında bulunan cami, şehrin tam merkezinde olduğu için Merkez Camisi olarak da bilinmektedir. Caminin yapılış tarihi net olarak bilinmemektedir.

Kaynak
silifke.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu