Gezi Rehberi

Silifke Akyar Koyu ve Akyar Kamp Alanı nerede ve nasıl gidilir?

Narlıkuyu'da bulunan Akyar Koyu ve Akyar Kamp Alanı, Mersin'de kamp yapılacak yerler ve Mersin'de denize girilecek yerler listesinde üst sıralarda yer alan bir yerdir.

Narlıkuyu’da bulunan Akyar Koyu ve Akyar Kamp Alanı, Mersin’de kamp yapılacak yerler ve Mersin’de denize girilecek yerler listesinde üst sıralarda yer alan bir yerdir. Gelelim Narlıkuyu Akyar Koyu nerede ve nasıl gidilir? Akyar’ın suyu nasıl? Akyar Kamp Alanı nerede? giriş ücreti var mı? gibi soruların yanıtlarına…

AKYAR KAMP ALANI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Akyar Kamp Alanı, Mersin Merkez’e 85 kilometre mesafede, Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu bölgesindedir. Antalya-Mersin karayolu üzerinden Akyar’a araçla ulaşım yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmekte olup trafiğin duruma göre bu süre 1,5 saati aşabilmektedir.

AKYAR KOYU DENİZİ NASIL?

Suyu soğuk olan Akyar Koyu’nun dibi kumluk ve kayalık yapıya sahiptir. Akyar Koyu dalış yapanların uğrak yerlerindendir. Dip yapısı kumluk ve kayalık olan Akyar’da 14 metre derinliğe inildiğinde Kızkalesi istikametine doğru bir set takip edilebilmektedir. Koyun içine doğru dönülürse 8 metre ile 12 metre derinliğinde dalış yapılabilmektedir.

Akyar Koyu görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

AKYAR KAMP ALANI HAKKINDA BİLGİLER, TAVSİYELER

  • Akyar Kamp Alanı, Silifke ilçe merkezine çok uzak bir yerde olduğu için market alışverişinizi Akyar’a gelmeden yapmanız iyi olacaktır.
  • Kamp alanında çadır kurmak için birçok alan mevcut olup, isterseniz denizin hemen kenarında ağaçların dibinde kampınızı yapabilirsiniz. Ağaçlık bir alan olduğu için yaz sıcağında sizi bunaltmayacaktır.
  • Kamp alanında WC, duş, elektrik gibi temel ihtiyaçlar olmadığı için buraya gelirken zorlukları bilerek gelmeniz önerilmektedir.
  • Akyar Kamp Alanı’nda yapılacak aktiviteler; balık tutmak, yüzmek ve yürüyüş yapmak olacağı için balık tutmayı sevenlerin olta takımlarıyla gelmesi uygun olacaktır.
  • Kamp alanında mangal yakma konusunda herhangi bir yasak olmadığı için Narlıkuyu veya Silifke’de kasaba uğrayarak kampa gelmeniz önerilmektedir.
Akyar Koyu görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.
Kaynak
kulturportali.gov.tryiyegeze.com

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu