Gezi Rehberi

Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi (Duatepe Türbesi) nerede nasıl gidilir?

Mersin'in Tarsus ilçe merkezinde Duatepe mahallesinde bulunan Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi, Tarsus kültür turizmi açısından önemli yerlerdendir...

Mersin’in Tarsus ilçe merkezinde Duatepe mahallesinde bulunan Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi, Tarsus kültür turizmi açısından önemli yerlerdendir. İşte Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi nerede, Duatepe Türbesi’ne nasıl gidilir? gibi soruların yanıtları…

ŞEYH YUSUF REYHANİ TÜRBESİ NEREDE?

Mersin’de 18. yüzyılda yaşayan ve birçok keramete sahip olduğuna inanılan Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi, Mersin’in Tarsus ilçesinde Duatepe mahallesindedir.

Adres: Duatepe, 1102. Sk. No:3, 33440 Tarsus/Mersin

TARSUS DUATEPE TÜRBESİ’NE NASIL GİDİLİR?

Türbe Mersin’in Tarsus ilçe merkezinde Duatepe mahallesindedir. Türbenin yakınlarında Özel Tarsus Ortadoğu Cerrahi Tıp Merkezi, Mustafa Haşim Tarsusi Mescidi gibi yerler bulunmaktadır.

Mersin Merkez ile Tarsus ilçe merkezi arası 30 kilometre olup araçla yaklaşık 45-46 dakika sürmektedir. Mersin Otogarı’ndan Tarsus’a giden otobüslerle ilçeye gidebilir ve şehir içi dolmuşlarla Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi ‘ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Araçla türbeye gidecekler, aşağıdaki haritadan yararlanabilir.

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu