Gezi Rehberi

Narlıkuyu Mozaik Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

M.S. 4'üncü yüzyıla ait hamam yapısından bugüne gelen yıkanma bölümündeki taban mozaiği, bugün Narlıkuyu Mozaik Müzesi'nin içinde korunmaktadır.

Narlıkuyu Koyu, Antik Çağ ve Bizans Dönemi’nde Cennet-Cehennem‘e ibadet ve geziye gelenlerin bir deniz kapısı olmuştur. Roma Dönemi hamam yapısına ait mozaik taban 1975-1976 yıllarında bir bina içine alınarak müze oluşturulmuştur. M.S. 4’üncü yüzyıla ait hamam yapısından bugüne gelen yıkanma bölümündeki taban mozaiği, bugün Narlıkuyu Mozaik Müzesi‘nin içinde korunmaktadır. Gelelim Narlıkuyu Mozaik Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? gibi bilgilere…

NARLIKUYU MOZAİK MÜZESİ TARİHİ

Narlıkuyu Koyu, Antik Çağ ve Bizans Dönemi’nde Cennet-Cehennem’den dolayı bir deniz kapısına dönüşürken, Ortaçağ’da ismi Porto Calamie diye bilinen Narlıkuyu‘nda görkemli bir hamam bulunuyordu. M.S. 4’üncü yüzyıla ait hamam, bugüne sadece su yalağı ile yıkanma bölümündeki taban mozaiği ile gelebilmiştir. Bu mozaik, 1975-1976 yıllarında Narlıkuyu Mozaik Müzesi binası yapılmış, binanın içine alınarak korunmuştur.

Görsel, Mersin İl ve Turizm Müdürlüğü’nden alınmıştır.

NARLIKUYU MOZAİK MÜZESİ NEREDE?

Narlıkuyu Müzesi, Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Narlıkuyu mahallesinde yer almaktadır.

  • Adres: Narlıkuyu, Çerkez Sk. No:10, 33940 Silifke/Mersin
  • E-Posta: narlikuyumozaikmuzesi@kultur.gov.tr
  • Telefon: 03247141019

NARLIKUYU MOZAİK MÜZESİ’NE NASIL GİDİLİR?

Mersin Merkez’e yaklaşık 85 km uzaklıkta olan Narlıkuyu‘ya özel araçla 1 saat 10 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir. Toplu taşıma ile ulaşımda belediye otobüsü ve Silifke Koop ile Silifke’ye gidilebilecektir. Özel araçla gidecek olanlar aşağıdaki haritayı kullanabilecektir…

NARLIKUYU MOZİK MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR 2021?

Narlıkuyu Mozaik Müzesi giriş ücreti 10 TL’dir. Hafta içi açık olan müze, hafta sonu kapalıdır.

NARLIKUYU MOZAİK MÜZESİ ZİYARET SAATLERİ 2021

Narlıkuyu Müzesi ziyaret saatleri yaz dönemi için saat 10.00 – 17.00 arası, kış dönemi için saat 08.00 – 16.45 arasıdır.

Kaynak
kulturportali.gov.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu