Gezi Rehberi

Narlıkuyu Kızlar Hamamı Koyu nerede ve nasıl gidilir?

Narlıkuyu Kızlar Hamamı Koyu, soğuk ve berrak suyu, çevresindeki çamlık alanları ile hem denize girmek isteyenlerin hem de piknik yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yerdir.

Narlıkuyu Kızlar Hamamı Koyu, soğuk ve berrak suyu, çevresindeki çamlık alanları ile hem denize girmek isteyenlerin hem de piknik yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yerdir. Peki Narlıkuyu Kızlar Hamamı Koyu nerede ve nasıl gidilir? Kızlar Hamamı koyu giriş ücreti 2021 şezlong şemsiye ücretleri, Narlıkuyu denizi, suyu nasıl? işte merak edilenler…

NARLIKUYU KIZLAR HAMAMI KOYU HAKKINDA BİLGİLER

Kızlar Hamamı Koyu, Silifke’ye bağlı Narlıkuyu Akyar mevkiidedir. Soğuk ve berrak suyu, çamlık alanları ile dikkat çeken Kızlar Hamamı Koyu’nun ismi Yunan Mitolojisine göre Zeus’un kızlarının burada denize girerek banyo yapmalarından gelmektedir.

Koyun görüntüleri Google Haritalar’dan alınmıştır.

Kızlar Hamamı Koyu‘nun deniz suyu soğuktur. Özellikle Narlıkuyu içme suyunun denize döküldüğü alanın suyu oldukça soğuktur. Koyun etrafında yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayacak birçok kafe ve restoran bulunmaktadır.

Kızlar Hamamı Koyu giriş ücreti olmayıp, koya ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Koyda şemsiye ve şezlong kiralama hizmeti olup, etrafında tuvalet ve duş bulunmaktadır.

Koyun görüntüleri Google Haritalar’dan alınmıştır.

KIZLAR HAMAMI KOYU NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

Adres: Narlıkuyu, Akyar Küme Evler, 33940 Silifke/Mersin

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu‘da bulunan Kızlar Hamamı Koyu’na giderken aşağıdaki haritadan yardım alarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu