Gezi Rehberi

Narlıkuyu Gezi Rehberi (Tarihi Yapılar, Koy ve Kamp Alanı)

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu gezilecek yerler ve denize girilecek koy ve plajlar açısından son derece önemli, turistik bir yerdir.

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu gezilecek yerler ve denize girilecek koy ve plajlar açısından son derece önemli, turistik bir yerdir. Narlıkuyu Gezi Rehberi‘nde tarihi yapılar, koy ve kamp alanlarını bulabilir, Mersin tatilinize renk katabilirsiniz.

NARLIKUYU GEZİ REHBERİ

Narlıkuyu Gezi ve Aktivite Rehberi‘nde muhteşem iki koy, müze ve kiliseyi bulabilirsiniz. Mersin’in yazın en popüler yerlerinden olan Narlıkuyu‘na giderseniz, bu listeyi dikkate alarak gezi planlarınızı yapabilirsiniz.

Akyar Koyu ve Akyar Kamp Alanı, Narlıkuyu

Akyar Koyu görseli Kültür Portalı’ndan alınmıştır.

Narlıkuyu’da bulunan Akyar Koyu ve Akyar Kamp Alanı, Mersin’de kamp yapılacak yerler ve Mersin’de denize girilecek yerler listesinde üst sıralarda yer almaktadır.

Devamını oku…

Kızlar Hamamı Koyu, Narlıkuyu

Koyun görüntüleri Google Haritalar’dan alınmıştır.

Narlıkuyu Kızlar Hamamı Koyu, soğuk ve berrak suyu, çevresindeki çamlık alanları ile hem denize girmek isteyenlerin hem de piknik yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yerdir.

Devamını oku…

Narlıkuyu Mozaik Müzesi

Narlıkuyu Koyu, Antik Çağ ve Bizans Dönemi’nde Cennet-Cehennem‘e ibadet ve geziye gelenlerin bir deniz kapısı olmuştur. Roma Dönemi hamam yapısına ait mozaik taban 1975-1976 yıllarında bir bina içine alınarak müze oluşturulmuştur. M.S. 4’üncü yüzyıla ait hamam yapısından bugüne gelen yıkanma bölümündeki taban mozaiği, bugün Narlıkuyu Mozaik Müzesi‘nin içinde korunmaktadır.

Devamını oku…

Hasanaliler Kilisesi, Narlıkuyu

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Hasanaliler Kilisesi (Çanlı Kilise) büyük ölçüde tahribata uğrasa da günümüze gelmiştir. Kilise, 6’ıncı yüzyılda Bizans İmparatorluğu döneminde yaptırılmıştır. Kilisenin kim tarafından yaptırıldığı ise bilinmemektedir. Kilisenin doğu ve kuzey duvarlarında günümüze gelene kadar büyük tahribat oluşmuştur.

Devamını oku…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu