Gezi Rehberi

Mustafa Erim Mersin Kent Tarihi Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

150 yıllık bir sivil mimari örneği olan, Mersin'in kültürel yaşamına yeni bir soluk getiren Kent Tarihi Müzesi, Mustafa Erim tarafından restorasyonu ve teşhiri yapılarak Mersin'in kültür ve sanat hayatına kazandırılmıştır. 150 yıllık bir sivil mimari örneği olan, Mersin'in kültürel yaşamına yeni bir soluk getiren Kent Tarihi Müzesi, Mustafa Erim tarafından restorasyonu ve teşhiri yapılarak Mersin'in kültür ve sanat hayatına kazandırılmıştır...

150 yıllık bir sivil mimari örneği olan, Mersin’in kültürel yaşamına yeni bir soluk getiren Kent Tarihi Müzesi, Mustafa Erim tarafından restorasyonu ve teşhiri yapılarak Mersin’in kültür ve sanat hayatına kazandırılmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Özel Müze yetki belgesi verilerek 4 Eylül 2010 tarihinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılmıştır. Gelelim Mustafa Erim Mersin Kent Tarihi Müzesi nerede? nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir? gibi bilgilere…

MERSİN KENT TARİHİ MÜZESİ’NDE NELER VAR?

Mersin Kent Tarihi Müzesi; Mersin’de Yaşayan, Yetişen ve iz Bırakanların tanıtıldığı, Mersin Eğitim Tarihi, Mersin’in Kurtuluşu, Çanakkale Savaşı’nda Şehit Düşen Mersinliler, Mersin Kronolojisi, Mersin camileri ve Kiliseleri, Atatürk’ün Mersin Ziyaretleri, Yumuktepe Höyüğü ve Mersin’deki tarihi yapıların tanıtıldığı bir müzedir.

Atatürk’ün Mersin Ziyaretleri ve Fotoğrafları olarak 1918’den 1938’e kadar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Mersin ziyaretleri ve bu ziyaretleri sırasında Mersin’de uğradığı yerler, tarihsel olarak ve fotoğraflarla anlatılmaktadır. Eğitim Tarihi Odası‘nda 1881-1940 yılları arasında Mersin Merkez ve ilçelerinde eğitim veren 70 civarında ilkokuldan toplanan belgeler sergilenmektedir. Mersin’in Kurtuluşu Köşesi‘nde Mersin’in Kurtuluş Tarihi, Müdafa-i Hukuk Cemiyetleri, Kuva-yi Milliye Kahramanları, Müfreze Komutanları ve Mersin’in Kurtuluşunda emeği geçen kişiler hakkında bilgi verilmektedir.

Müze afişi mersin.ktv.gov.tr’den alınmıştır.

MUSTAFA ERİM MERSİN KENT TARİHİ MÜZESİ NEREDE?

Mersin Kent Tarihi Müzesi, Mersin’in Merkez ilçelerinden Akdeniz’e bağlı Cami Şerif mahallesinde olup Mersin İl Sağlık Müdürlüğü ile İş-Kur binasına yakındır.

  • Adres: Cami Şerif, 5219. Sk. No:4, 33060 Akdeniz/Mersin
  • Telefon: 0 (324) 239 42 18
Müze afişi mersin.ktv.gov.tr’den alınmıştır.

MERSİN KENT TARİHİ MÜZESİ’NE NASIL GİDİLİR?

Mersin’in Akdeniz ilçesi Cami Şerif mahallesine Mersin’in tüm merkez ilçeleri ve Erdemli’den dolmuş ve otobüsle ulaşım sağlamak mümkündür. Erdemli’den Mes-Koop ve Elvanlı dolmuşları, Mezitli’de Mezitli Koop ve diğer ilçelerde Mersin Çarşı’ya giden tüm dolmuşlarla müzenin yakınlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracıyla müzeye gitmek isteyenler aşağıdaki haritadan yardım alarak kolayca ulaşım sağlayabilecektir…

MUSTAFA ERİM MERSİN KENT TARİHİ MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR 2021?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerlerine giriş ücreti genel olarak 10 TL iken Mustafa Erim Mersin Kent Tarihi Müzesi özel müze durumunda olduğu için giriş ücreti bilinmemektedir. Öğrenildiği zaman içerik güncellenecektir.

Kaynak
mersin.ktb.gov.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu