Gezi Rehberi

Mersin’de piknik yapılacak yerler | Mersin mesire alanları

Akdeniz iklimi nedeniyle dört mevsim piknik yapılabilen Mersin'de ücretli ve ücretsiz birçok mesire yeri bulunmaktadır.

Akdeniz iklimi nedeniyle dört mevsim piknik yapılabilen Mersin’de ücretli ve ücretsiz birçok mesire yeri bulunmaktadır. Mersin’de piknik yapılacak yerler, Mersin Mesire alanları listesinden size en yakın ve en uygun mesire alanını seçerek ailecek piknik yapabilirsiniz.

Muhteşem doğası ve dört mevsim açan güneşi ile Mersin’de ailecek yapılabilecek aktivitelerin başında mangal ve piknik gelmektedir. Mersin’de akarsu veya şelale kenarında, orman içinde veya deniz kenarında piknik yapmak mümkündür. İşte Mersin’de piknik yapılacak yerler, Mersin mesire alanları listesi..

Mersin’de piknik yapılacak yerler | Mersin mesire alanları

Anamur Pullu Tabiat Parkı

Görsel pullu.tabiat.gov.tr’den alınmıştır.

Mersin-Antalya karayolu üzerinde, Anamur ilçesine 8 km uzaklıkta olan Pullu Tabiat Parkı, çadır, karavan ve günübirlik hizmetler veren, misafirlerine çevrenin tüm olumsuzluklardan uzakta güzel bir gün geçirmesini sağlayan ender tabiat parklarından birisidir…

Devamını oku…

Bozyazı Dikilitaş Tabiat Parkı

Görsel dikilitas.tabiat.gov.tr’dan alınmıştır

Mersin Antalya karayolu üzerinde Anamur’a 9 km uzaklıkta, Bozyazı ilçesine bağlı olan Dikilitaş Tabiat Parkı, muhteşem doğası ve denize sıfır konumu ile hem denize girilecek yerlerden hem de Mersin’de kamp yapılacak yerlerden birisidir.

Devamını oku…

Aydıncık Tabiat Parkı

Görsel aydincik.tabiat.gov.tr’den alınmıştır.

Silifke Aydıncık karayolunda Aydıncık ilçesine 2 km uzaklıkta olan Aydıncık Tabiat Parkı, kumsalı ve deniziyle egzotik özelliğe sahip, yaklaşık 24 hektar genişliğinde bir tabiat parkıdır. Temiz ve güzel bir koyu olan sahili bulunan tabiat parkında su alt dalgıçlığı ve diğer su altı sporları yapma imkanları bulunmaktadır.

Devamını oku…

Yanışlı Mağarası, Gülnar

Yanışlı Sahil Mağarası görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin’in Gülnar ilçesinin sahili olan Yanışlı’da kamp yapmak için sıkça tercih edilen çok sayıda yerli ve yabancı turistik ziyaret etmek istediği ve yapısı nedeniyle zorlandığı bir mağara vardır. Yerel halkın Mavi Çini Mağarası dediği Yanışlı Mağarası, sakin kamp alanları arasında yer aldığı için yerli ve yabancı birçok turist tarafından her yaz tercih edilmektedir. 

Devamını oku…

Mut Karaekşi Tabiat Parkı

Mut Karaekşi görseli karaeksi.tabiat.gov.tr’den alınmıştır.

Mersin’in Mut ilçesinde bulunan Mut Karaekşi Mesire Yeri veya Karaekşi Milli Parkı içerisinde bulunan doğal kaynak suyu ve sahayı kaplayan çınar ve kızılçam ağaçları ile orman özelliği olan milli parktır. Mut ilçesinde bulunan 8,5 Ha alan büyüklüğündeki tabiat parkının içerisinde doğal kaynak suyu ile dere kenarı ve sahayı kaplayan çok sayıda çınar ve çam ağaçları bulunmaktadır.

Devamını oku…

Akyar Piknik Alanı, Narlıkuyu

Akyar Koyu görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Akyar Piknik Alanı veya Akyar Koyu, Narlıkuyu’nun eski Silifke – Mersin yolu üzerinde olup Mersin’in en sevilen piknik ve mesire yerlerindendir… Narlıkuyu Akyar Koyu, ailecek piknik yapılabilecek, denize girilebilecek ve ormanın içerisinde temiz havayla güzel bir gün geçirilebilecek bir yerdir. Etrafı çam ağaçlarıyla dolu olan bu mesire yeri ve koyun denizi temiz suyu ise soğuktur.

Devamını oku…

Talat Göktepe Tabiat Parkı, Erdemli Çamlığı

Erdemli Çamlığı görseli talatgoktepe.tabiat.gov.tr ‘den alınmıştır.

3 km uzunluğunda 500 m genişliğindeki kumsalı ile Mersin’in en güzel sahillerinden olan Talat Göktepe Tabiat Parkı, kumsal alanının kuzeyindeki kızılçam, fıstık çamı ve Mersin ağaçlarından oluşan alanda günübirlik piknikçadırlı kamp ve karavan kamp imkanları sunmaktadır.

Devamını oku…

Doktorun Yeri Kayacı Vadisi, Erdemli

Doktorun Yeri’nden güzel bir görsel | Google Haritalar

Mersin’de saklı cennet, Kayacı Vadisi, yaz aylarında soğuk suyun etrafında ailecek piknik yapılan, doğa yürüyüşü açısından da çok tercih edilen bir yerdir. Doktorun Yeri‘ne Mersin-Silifke karayolunda Limonlu’dan sapılarak Lamas Caddesi üzerinden yaklaşık 11 kilometrelik kuzeye doğru bir yolculukla ulaşılmaktadır. 

Devamını oku…

Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi, Erdemli

Şelale görseli tanıtım amacıyla Google Haritalar’dan alınmıştır.

Karacaoğlan Şelalesi, Mersin’in Erdemli ilçesi Elvanlı mahallesinde bulunan, 40 metre yükseklikte kayalıkların arasından dökülen, ziyaretçilere muhteşem görüntüler sunan bir şelaledir. Mersin’de piknik yapılacak yerler arasında da yer alan Karacaoğlan Şelalesi, hem ailecek vakit geçirilebilecek hem de fotoğraf çekimi yapılabilecek bir yerdir. Yolu biraz zor olsa da güzelliği nedeniyle şelalenin ziyaretçi sayısı her geçen gün artmaktadır.

Devamını oku…

Mezitli 100. Yıl Tabiat Parkı Gümüşkum, Davultepe

Mersin’in Merkez ilçesi Mezitli’de bulunan Gümüşkum Tabiat Parkı, sıcak yaz günlerinde kızılçam ve okaliptus ağaçlarının serinliğiyle ailecek piknik yapılacak ve denize girilebilecek yerlerden biridir.

Devamını oku…

Kuyuluk Tabiat Parkı, Mezitli

Kuyuluk Tabiat Parkı görseli kuyuluk.tabiat.gov.tr’den alınmıştır.

Mersin’de piknik yapılacak yerler arasında yer alan Mezitli Kuyuluk Tabiat Parkı, kızılçam ağaçları arasında ailecek vakit geçirebileceğiniz, doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir mesire alanıdır…

Devamını oku…

Toroslar Piknik Alanı

Toroslar Piknik Alanı görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin Merkez’de piknik yapılacak yerler arasında yer alan Toroslar Piknik Alanı Mersin Otogarı yakınlarında bulunmaktadır. Mersin’in Toroslar ilçesi Çiftçiler mahallesinde bulunan piknik alanı, MEŞOT ile Güneykent Mezarlığı arasında konumlanmıştır.

Devamını oku…

Sinap Çeşmesi Piknik Alanı, Çamlıyayla

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır.

Sinap Kalesi, Namrun Kalesi’nin ardından Çamlıyayla’nın ikinci büyük tarihi yapısı olup ilçenin kuzey doğusunda yer almaktadır. Namrun Kalesi’nin arka kısmında kalan Sinap Kalesi‘nin içerisindeki kemerler ve kale burçları günümüze gelene kadar kısmen yıkılmış olup kemelerde sandal ağaçları ve çalılar yetişmiştir. Kalenin güneyinde bulunan Sinap Çeşmesi‘nde 4 mevsim içme suyu bulunmakta olup, kale ve çevresi piknik yapmak için çok uygundur.

Devamını oku…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu