Gezi Rehberi

Mersin’de Mart Ayında Mutlaka Gidilmesi Gereken Yerler

Doğanın uyanışına tanıklık edeceğiniz Mart ayında Mersin'de mutlaka gitmeniz gereken yerleri bu listede bulabilirsiniz.

Doğanın uyanışına tanıklık edeceğiniz Mart ayında Mersin’de mutlaka gitmeniz gereken yerleri bu listede bulabilirsiniz. Baharın gelişi ile doğal güzellikleriyle ünlü Mersin’de Mart ayında mutlaka gidilmesi gereken yerler şu şekilde…

Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi

Şelale görseli tanıtım amacıyla Google Haritalar’dan alınmıştır. @Sabine Çakıt

Karacaoğlan Şelalesi, Mersin’in Erdemli ilçesi Elvanlı mahallesinde bulunan, 40 metre yükseklikte kayalıkların arasından dökülen, ziyaretçilere muhteşem görüntüler sunan bir şelaledir.

Devamını oku…

Tarsus Şelalesi

Şelale görseli tarsus.gov.tr’den alınmıştır.

Tarsus Şelalesi, Mersin’in doğal güzelliklerinden birisi olup, Tarsus ilçesinin kuzeyinde Berdan Çayı üzerindeki muhteşem görüntülere sahip bir şelaledir.

Devamını oku…

Mut Yerköprü Şelalesi

Şelalenin muhteşem görüntüsü | Mersin il Kültür ve Turizm Müdürlüğü Arşivi

Mut Yerköprü Şelalesi, büyüleyici güzelliğiyle Mersin’in doğal güzelliklerinden biri olup, piknik yapmak isteyenlerin, fotoğraf çekmek isteyenlerin ve turla Mersin’i gezenlerin uğrak noktalarındandır.

Devamını oku…

Anemurium Antik Kenti, Anamur

M.Ö. 4’üncü yüzyıldan günümüze gelen Anemurium Antik Kenti, 19. yüzyılda İngiliz Albay Francis Beaufor’un Akdeniz’de yaptığı keşifler sırasında bulunmuş, 1960 yılında Kanada Toronto Üniversitesi’nden Elisabeth Alfoldi Rosenbaum tarafından yüzey araştırmaları yapılmaya başlanmıştır…

Devamını oku…

Uzuncaburç Antik Kenti, Silifke

Görsel Silifke.bel.tr’den alınmıştır.

Mersin ilinde antik dönemden kalan bir kent öreni olan  Uzuncaburç günümüze gelen yapıları ile Mersin kültür turizmi açısından çok önemli bir yerdir. Uzuncaburç, o günkü adıyla Diokaesareia kenti, Seleukos döneminde Olba Devleti’nin parçası olarak tapınak merkeziydi. Roma İmparatorluğu’nun bölgeyi ele geçirmesinin ardından M.S. 72 yılında kent Olba’dan ayrılarak ayrı bir kent haline getirilmiştir. (Olba’ya mesafesi yaklaşık 4 kilometredir.)

Devamını oku…

Çamlıyayla Çinili Göl (Dipsiz Göl)

Görsel Camliyayla.bel.tr’den alınmıştır.

Çamlıyayla’nın ve bölgenin en özel ve tanınmış göllerinden biri olan Çinili Göl, Bolkar Dağları’nda yer alan buzul göllerinin en önemlisidir. Çamlıyayla ilçe sınırları içerisinde yer alan Çinili Göl veya Çini Göl, halk arasında “dipsiz” ismiyle bilinmektedir.

Devamını oku…

Kayacı Vadisi, Erdemli

 Çağlayan Vadisi görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Kayacı Vadisi, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Limonlu’nun girişinin kuzey kısmında yer alan, kuzeye doğru gittikçe devam eden ve Toros Dağları’ndan çıkarak Akdeniz’e dökülen çay kenarında birçok piknik yapılacak işletmenin bulunduğu bir yerdir.

Devamını oku…

Mut Karaekşi Mesire Yeri

Mut Karaekşi görseli karaeksi.tabiat.gov.tr’den alınmıştır.

Mersin’in Mut ilçesinde bulunan Mut Karaekşi Mesire Yeri veya Karaekşi Milli Parkı içerisinde bulunan doğal kaynak suyu ve sahayı kaplayan çınar ve kızılçam ağaçları ile orman özelliği olan milli parktır.

Devamını oku…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu