Gezi Rehberi

Mersin Müftü Cami nerede? kim tarafından yaptırıldı? Tarihi, geçmişi

Mersin Müftü Cami, 1884 yılında Mersin Müftüsü Emin Efendi tarafından bugünkü Müftü Deresi'nin batı kıyısında Müftü Köprüsü'nün yanına yaptırılmıştır.

Mersin Müftü Cami, 1884 yılında Mersin Müftüsü Emin Efendi tarafından bugünkü Müftü Deresi’nin batı kıyısında Müftü Köprüsü’nün yanına yaptırılmıştır. Gelelim Mersin Müftü Cami nerede? Müftü Cami kim tarafından yaptırıldı? tarihi, geçmişi, merak edilenleri gibi soruların yanıtlarına…

MERSİN MÜFTÜ CAMİ NEREDE?

Cami, bugünkü Müftü Deresi yakınında, Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı Turgutreis mahallesinde bulunmaktadır.

Adres: Turgutreis, 4124. Sk. No:10, 33010 Akdeniz/Mersin

MERSİN MÜFTÜ CAMİ TARİHİ HAKKINDA BİLGİLER

Müftü Cami, 1884 yılında Mersin Müftüsü Emin Efendi tarafından, kent merkezine yaptırılmıştır. Mersin Eski Cami‘den sonra kentin ikinci eski camisi olan Müftü Cami geçtiğimiz yıllarda yenilenmiştir. Caminin doğusunda türbe, kuzey doğusunda ise şuan yıkılmış halde olan medrese vardı.

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır.

MERSİN MÜFTÜ CAMİ’YE NASIL GİDİLİR?

Mersin Kültür Turizmi açısından önemli bir eser olan Müftü Cami‘ye Mersin Merkez’e giden tüm toplu taşıma araçları ile yürüme mesafesinde ulaşım sağlamanız mümkündür. Özel araçla camiye gidecek olanlar aşağıdaki haritadan faydalanabilir.

Yazı Yenisehir.fandom.com, Google Haritalar ve Wikipedia bilgilerinden yararlanılarak hazırlanmıştır.

Kaynak
yenisehir.fandom.com

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu