Gezi Rehberi

Mezitli 100. Yıl Tabiat Parkı nerede, Gümüşkum giriş ücreti 2021

Mersin'in Merkez ilçesi Mezitli'de bulunan Gümüşkum Tabiat Parkı, sıcak yaz günlerinde kızılçam ve okaliptus ağaçlarının serinliğiyle ailecek piknik yapılacak ve denize girilebilecek yerlerden biridir.

Mersin’in Merkez ilçesi Mezitli’de bulunan Gümüşkum Tabiat Parkı, sıcak yaz günlerinde kızılçam ve okaliptus ağaçlarının serinliğiyle ailecek piknik yapılacak ve denize girilebilecek yerlerden biridir. Peki Mezitli 100. Yıl Tabiat Parkı nerede? Mersin Gümüşkum Tabiat Parkı giriş ücreti 2021 ne kadar?

GÜMÜŞKUM 100. YIL TABİAT PARKI GENEL BİLGİLER

23 Ha alan büyüklüğüne sahip doğal kumsalı olan Gümüşkum (100. Yıl) Tabiat Parkı‘nda sıcak yaz günlerinde, kızılçam ve okaliptus ağaçları serin bir mikroklima ortamı yaratarak piknik yapma imkanı tanımaktadır. Parkta bulunan kumsalın bir bölümünde Carettea Carette Kaplumbağaları yumurtlama yapmakta olup, alan içerisinde Mersin Deniz Kaplumbağası Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmaktadır.

100. YIL TABİAT GÜMÜŞKUM MESİRE YERİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

100. Yıl Gümüşkum Mesire Yeri, Mersin’in Mezitli ilçesi 75. Yıl mahallesinde, Mersin-Silifke karayolu üzerinde Davultepe’de yolun hemen sahil kısmındadır.

Mersin Merkez’den Mezitli Davultepe’ye Mes Koop, Elvanlı, Mezitli Koop, Bahçelievler, Silifke Koop ve Belediye otobüsleri ile toplu ulaşım imkanları bulunmaktadır.

MERSİN MEZİTLİ 100. YIL TABİAT PARKI GİRİŞ ÜCRETİ 2021

Mersin Mezitli 100. Yıl Tabiat Parkı giriş ücretleri 2021 yılı için şu şekildedir;

  • Şahıs 6 TL 
  • İndirimli Şahıs 3 TL 
  • Bisiklet 6 TL 
  • Motorsiklet, ATV 12 TL 
  • Otomobil, Kamyonet, Pikup 18 TL 
  • Minibüs 54 TL 
  • Midibüs 96 TL 
  • Otobüs 162 TL

100. YIL GÜMÜŞKUM MESİRE YERİ’NDE NELER VAR? YAPILABİLECEK AKTİVİLER NELER?

Tabiat Parkı‘nın içinde çok sayıda piknik alanları, tuvalet, yürüyüş yolu, soyunma kabini ve kuşlar, idari hizmet binası gibi kısımlar bulunmaktadır.

Gümüşkum Tabiat Parkı’nda yapılabilecek aktiviteler ise; piknik, doğa yürüyüşü, yüzme, olta balıkçılığı ve fotoğrafçılık şeklindedir.

Kaynak
gumuskum.tabiat.gov.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu