Gezi Rehberi

Mersin Kocakatran Tabiat Parkı, Cocakderesi Vadisi nerede nasıl gidilir?

Mersin'in Çamlıyayla ilçesi Cocakdere vadisinde bulunan Kocakatran Tabiat Parkı, doğal güzellikleri dikkat çekerken, 600 yaşından büyük olan Koca Katran anıt ağacı Mersin kültür turizmi açısından son derece öneme sahiptir.

Mersin’in Çamlıyayla ilçesi Cocakdere vadisinde bulunan Kocakatran Tabiat Parkı, doğal güzellikleri dikkat çekerken, 600 yaşından büyük olan Koca Katran anıt ağacı Mersin kültür turizmi açısından son derece öneme sahiptir. İşte Mersin Kocakatran Tabiat Parkı nerede nasıl gidilir? Cocakderesi Vadisi nerede nasıl gidilir? gibi soruların yanıtları…

Koca Katran Anıt Ağacı

Dik bir yamaç üzerinde, son derece heybetli bir sedir ağacı olan Koca Katran, 620 yaşından daha büyüktür. Çevresi 7.5 metre, çapı ise yaklaşık 2,5 metre olan ağaç yaklaşık 40 metre boyundadır. (dogadakiler.com)

Kocakatran Tabiat Parkı görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

KOCAKATRAN TABİAT PARKI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Adres: Sebil, 33590 Çamlıyayla/Mersin, Türkiye

Mersin Merkez’den Çamlıyayla ilçe merkezi arası yaklaşık 67 km, araçla ulaşım süresi ise yaklaşık 1 saat 45 dakikadır. Çamlıyayla’ya bağlı Sebil’e aşağıdaki haritadan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaynak
Google Haritalar

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu