Gezi Rehberi

Mersin Kamp Alanları

Akdeniz'in incisi Mersin'de hem deniz kenarında hem de ormanlık arazide çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz çok sayıda yer bulunmaktadır.

Akdeniz’in incisi Mersin’de hem deniz kenarında hem de ormanlık arazide çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz çok sayıda yer bulunmaktadır. Mersin Kamp Alanları listesini inceleyerek Mersin’de kamp yapılacak yerleri inceleyebilir, rotanızı oluşturarak Mersin tatilinize başlayabilirsiniz.

Mersin Kamp Alanları listesinde birçok tabiat parkı (milli park) ve eşsiz deniz ile ormanlık arazinin birleştiği yer bulunmaktadır.

MERSİN KAMP ALANLARI

Anamur Pullu Tabiat Parkı

Görsel pullu.tabiat.gov.tr’den alınmıştır.

Mersin-Antalya karayolu üzerinde, Anamur ilçesine 8 km uzaklıkta olan Pullu Tabiat Parkı, çadır, karavan ve günübirlik hizmetler veren, misafirlerine çevrenin tüm olumsuzluklardan uzakta güzel bir gün geçirmesini sağlayan ender tabiat parklarından birisidir…

Devamını oku…

Bozyazı Dikilitaş Tabiat Parkı

Görsel dikilitas.tabiat.gov.tr’dan alınmıştır

Mersin Antalya karayolu üzerinde Anamur’a 9 km uzaklıkta, Bozyazı ilçesine bağlı olan Dikilitaş Tabiat Parkı, muhteşem doğası ve denize sıfır konumu ile hem denize girilecek yerlerden hem de Mersin’de kamp yapılacak yerlerden birisidir.

Devamını oku…

Yanışlı Mağarası Kamp Alanı, Gülnar

Yanışlı Sahil Mağarası görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin’in Gülnar ilçesinin sahili olan Yanışlı’da kamp yapmak için sıkça tercih edilen çok sayıda yerli ve yabancı turistik ziyaret etmek istediği ve yapısı nedeniyle zorlandığı bir mağara vardır. Mağara ismini bulunduğu yerden, Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı mahallesinden almaktadır. Yerel halkın Mavi Çini Mağarası dediği Yanışlı Mağarası, sakin kamp alanları arasında yer aldığı için yerli ve yabancı birçok turist tarafından her yaz tercih edilmektedir.

Devamını oku…

Akyar Piknik Alanı, Kızlarhamamı – Akyar Koyu

Akyar Koyu görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Narlıkuyu Akyar Koyu, ailecek piknik yapılabilecek, denize girilebilecek ve ormanın içerisinde temiz havayla güzel bir gün geçirilebilecek bir yerdir. Etrafı çam ağaçlarıyla dolu olan bu mesire yeri ve koyun denizi temiz suyu ise soğuktur.

Devamını oku…

Talat Göktepe Tabiat Parkı, Erdemli

Erdemli Çamlığı görseli talatgoktepe.tabiat.gov.tr ‘den alınmıştır.

3 km uzunluğunda 500 m genişliğindeki kumsalı ile Mersin’in en güzel sahillerinden olan Talat Göktepe Tabiat Parkı, kumsal alanının kuzeyindeki kızılçam, fıstık çamı ve Mersin ağaçlarından oluşan alanda günübirlik piknikçadırlı kamp ve karavan kamp imkanları sunmaktadır.

Devamını oku…

Erdemli Kocahasanlı Plajı ve Kamp Alanı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Erdemli Kocahasanlı‘ya kurduğu Halk Plajı Aile Kamp Alanı, geçtiğimiz iki yılda vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Erdemli’nin en uzun sahili olarak bilinen Kocahasanlı Halk Plajı‘nın denizi sığdır, dalgalı değildir. Sahil kumlu yapıda, yer yer çakıl bulunmaktadır. Halk plajına giriş ücretsiz olup, çadır kampı yapmak isteyenler plajda çadır kiralayabilir.

Devamını oku…

Atakent Kapızlı Kamp Alanı

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Kapızlı, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atakent mahallesinde bulunan, sahili ve kamp alanı ile dikkat çeken bir yerdir. Atakent Belediyesi Kapızlı Kampı, yaz aylarında çadır kampı için tercih edilirken, yaklaşık 20 km uzunluğundaki Kapızlı Plajı Mersin’in en önemli plajlarındandır.

Devamını oku…

Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanı

Kamp alanı görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Yeşilova Çamlık Kamp Alanı, Halk Plajı yakınında Yeşilovacık’ta bulunmaktadır. Kumsal olmayan kayalık alanda bulunan kamp alanı, ailecek çadır kurularak denize girilen bir yerdir.

Devamını oku…

Mavikent Kamp Alanı

Kamp alanı görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Akdere mahallesinde bulunan Mavikent sahili ve kamp alanı ile tatilcilerin gözde yerlerindendir. Mavikent’in denizi taşlıklı ancak çok temizdir. Kamp kurmayı sevenler çamların arasında bu bakir koyda oldukça rahat edecektir. Ancak kamp alanında elektrik olmadığı bilinerek gidilmelidir.

Devamını oku…

Akçakıl Camping, Taşucu

Görsel, Akçakıl Camping sitesinden alınmıştır.

Mersin’in Silifke ilçesinde Taşucu’nda bulunan Akçakıl Plajı ve Akçakıl Camping, Mersin’de denize girilecek yerler ve Mersin’de kamp yapılacak yerler listesinde üst sıralarda yer almaktadır.

Devamını oku…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu