Gezi Rehberi

Gülnar’da Gezilecek Yerler

Mersin'in, Toros Dağları'nın 950 metre yüksekliğinde Taşeli Platosu'nda kurulmuş ilçesi Gülnar gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir yerdir. Mersin Gülnar'da gezilecek yerler listesinde tarihi yerler ve doğal güzellikleri bulabilirsiniz.

Mersin’in, Toros Dağları’nın 950 metre yüksekliğinde Taşeli Platosu’nda kurulmuş ilçesi Gülnar gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir yerdir. Mersin Gülnar’da gezilecek yerler listesinde tarihi yerler ve doğal güzellikleri bulabilirsiniz.

Denize sınırı olmasına rağmen ilçe merkezi Toros Dağları’nda kurulu olan ve Mersin Merkeze uzaklığı sebebiyle kültürel yapısını koruyan Gülnar’da gezilecek yerler listemizde bir kale, iki türbe ve iki denize girilecek yer sizleri bekliyor.

MERSİN GÜLNAR’DA GEZİLECEK YERLER

Şeyh Ömer Türbesi

Türbe görseli Gülnar Facebook sayfasından alınmıştır.

Gülnar Şeyh Ömer Türbesi, Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Şeyh Ömer Köyü’nde bulunan, Kur-an tefsirinin yazarının yattığı türbedir.

Devamını oku…

Zeyne Türbesi (Şeyh Ali Semerkandi Türbesi)

Görsel kulturportali.gov.tr’den alınmıştır.

Zeyne Türbesi olarak bilinen Şeyh Ali Semerkandi Türbesi, Beylikler dönemi eseri olup, Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Zeyne Kasabasındadır.

Devamını oku…

Gülnar Meydancık Kalesi

Kale görüntüsü Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Arşivi’nden alınmıştır.

Meydancık Kalesi, Mersin’in Gülnar ilçesinde yer alan, 750 metre uzunluğunda oldukça geniş bir alanı kaplayan kale yerleşimi kalıntılarıdır.

Devamını oku…

Yanışlı Saklı Sahil

Yanışlı Sahil Mağarası görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin’in Gülnar ilçesinin sahili olan Yanışlı, saklı sahili ve mağarası ile Mersin’in en güzel yerlerindendir. Mağara ismini bulunduğu yerden, Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı mahallesinden almaktadır. Yerel halkın Mavi Çini Mağarası dediği Yanışlı Mağarası, sakin kamp alanları arasında yer aldığı için yerli ve yabancı birçok turist tarafından her yaz tercih edilmektedir.

Devamını oku…

Büyükeceli Plajı

Görsel kulturportali.gov.tr’den alınmıştır.

Mersin’in en iyi plajları ve Mersin’de denize girilecek en iyi sahiller listelerinde yer alan Büyükeceli Plajı, dalgasız, temiz ve berrak denizi ve muhteşem sahili ile dikkat çekiyor.

Devamını oku…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu