Gezi Rehberi

Mersin Devlet Resim Heykel Müzesi Ve Galerisi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

19. yüzyılda inşa edilen yapı uzun yıllar konut ve otel olarak kullanıldıktan sonra 1997 yılında Valilikçe kamulaşmış, 1997-2001 yılları arasında Kültür Bakanlığı tarafından restore edilerek Mersin Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi olarak hizmete açılmıştır.

19. yüzyılda inşa edilen yapı uzun yıllar konut ve otel olarak kullanıldıktan sonra 1997 yılında Valilikçe kamulaşmış, 1997-2001 yılları arasında Kültür Bakanlığı tarafından restore edilerek Mersin Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi olarak hizmete açılmıştır. Gelelim Mersin Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi nerede? nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir? gibi bilgilere…

MERSİN DEVLET RESİM HEYKEL MÜZESİ VE GALERİSİ NEREDE?

Müze, Mersin Merkez’de Akdeniz’e bağlı Kiremithane mahallesi Silifke Caddesi üzerindedir.

  • Adres: Kiremithane, Silifke Cd. No:40, 33010 Akdeniz/Mersin
  • Telefon: (0324) 237 04 74
Görsel Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arşivinden alınmıştır.

MERSİN DEVLET RESİM HEYKEL MÜZESİ’NE NASIL GİDİLİR?

Mersin’in Akdeniz ilçesi Kiremithane mahallesi civarına Mersin’in tüm merkez ilçeleri ve Erdemli’den dolmuş ve otobüsle ulaşım sağlamak mümkündür. Erdemli’den Mes-Koop ve Elvanlı dolmuşları, Mezitli’de Mezitli Koop ve diğer ilçelerde Mersin Akdeniz‘e giden tüm dolmuşlarla müzenin yakınlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracıyla müzeye gitmek isteyenler aşağıdaki haritadan yardım alarak kolayca ulaşım sağlayabilecektir…

MERSİN DEVLET RESİM HEYKEL MÜZESİ VE GALERİSİ GİRİŞ ÜCRETİ 2021

Mersin Devlet Resim Heykel Müzesi giriş ücreti için Müze ve Bakanlık sitesinde bir bilgi olmasa da müzenin girişinin ücretsiz olduğu düşünülüyor.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu