Gezi Rehberi

Mersin Deniz Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Türkiye'nin dördüncü deniz müzesi olan ve 2011 yılında resmi açılış töreni yapılan Mersin Deniz Müzesi, Barbaros ana sergi salonu, Nusret interaktif salonu ve Açık sergi alanı gibi bölümlere sahiptir.

Türkiye’nin dördüncü deniz müzesi olan ve 2011 yılında resmi açılış töreni yapılan Mersin Deniz Müzesi, Barbaros ana sergi salonu, Nusret interaktif salonu ve Açık sergi alanı gibi bölümlere sahiptir. Gelelim Mersin Deniz Müzesi nerede? nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir? gibi bilgilere…

MERSİN DENİZ MÜZESİ NEREDE?

Mersin Deniz Müzesi, kentin en canlı caddelerinden olan Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindedir.

  • Adres: Gazi, 33130 Yenişehir/Mersin
  • Telefon: (0324) 327 77 76

MERSİN DENİZ MÜZESİ’NE NASIL GİDİLİR?

Müze, Mersin’in en canlı bölgelerinden olan Pozcu’nun sahil tarafında, Mersin Arkeoloji Müzesi yanında, Mersin İdman Yurdu Meydanı’nın karşısındadır. Yenişehir ilçesine Mersin Merkez’den çok sayıda dolmuş ve otobüs geçmekte olup, sahilden geçen otobüslerle gitmemeniz halinde anayoldan yaklaşık 5 dk yürümeniz gerekecektir.

MERSİN DENİZ MÜZESİ HAKKINDA BİLGİ

2009 yılında inşaatı başlayan müze, 15 Ekim 2010’da geçici kabul ile ziyaretçilere açılırken 14 Temmuz 2011’de resmi açılış töreni yapılmıştır. Türkiye’nin dördüncü deniz müzesi olan Mersin Deniz Müzesi, resmi tatil günleri ve Pazartesi günleri hariç, diğer günlerde 09.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaretçi kabul etmektedir.

Görsel mersingezi.com’dan alınmıştır.

Türk deniz harp tarihinin geçmişini günümüze taşıyan 500’den fazla obje ve araştırmacılara hizmet veren 800 kitaplı kütüphane ziyaretçilere açıktır. 450 metrekarelik ana sergi salonunda Deniz Harp Tarihi hakkında kronolojik bilgi verilmekte, sergi salonunda dönemlere ilişkin gemi modelleri, sancak, arma, askeri kıyafet, ateşli silahlar ve yağlı boya tabloları sergilenmektedir.

MERSİN DENİZ MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR 2021?

Deniz Müzesi Komutanlığı sitesinden alınan bilgiye göre Deniz Müzesi giriş ücretleri; Yetişkin Giriş Ücreti 12 TL, Öğrenci Giriş Ücreti ücretsiz şeklindedir.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu