Gezi Rehberi

Mersin Arkeoloji Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Mersin'in en büyük müzesi olan Mersin Arkeoloji Müzesi'nde eserlerin sergilendiği salonların yanı sıra geçici sergi salonları, çocuklar için arkeopark uygulama alanları, kütüphane, hediyelik eşya satış yeri, kafeterya gibi çok sayıda sosyal alan bulunmaktadır.

Mersin’in en büyük müzesi olan Mersin Arkeoloji Müzesi‘nde eserlerin sergilendiği salonların yanı sıra geçici sergi salonları, çocuklar için arkeopark uygulama alanları, kütüphane, hediyelik eşya satış yeri, kafeterya gibi çok sayıda sosyal alan bulunmaktadır. Gelelim Mersin Arkeoloji Müzesi nerede? nasıl gidilir? Giriş ücreti nedir? gibi bilgilere…

MERSİN ARKEOLOJİ MÜZESİ NEREDE?

Mersin Arkeoloji Müzesi, kentin en canlı caddelerinden olan Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindedir.

  • Adres: Gazi mah, Adnan Menderes Blv. No:54, 33130 Yenişehir/Mersin
  • Telefon: 0 (324) 231 96 18
  • E-Posta: mersinmuzesi@kultur.gov.tr
Görsel kulturportali.gov.tr’den alınmıştır.

MERSİN YENİ ARKEOLOJİ MÜZESİ’NE NASIL GİDİLİR?

Müze, Mersin’in en canlı bölgelerinden olan Pozcu’nun sahil tarafında, Mersin İdman Yurdu Meydanı’nın karşısındadır. Yenişehir ilçesine Mersin Merkez’den çok sayıda dolmuş ve otobüs geçmekte olup, sahilden geçen otobüslerle gitmemeniz halinde anayoldan yaklaşık 5 dk yürümeniz gerekecektir.

MERSİN ARKEOLOJİ MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR 2021?

Mersin Arkeoloji Müzesi giriş ücreti 10 TL’dir. Müze Kart geçerli olan müzenin çalışma saatleri Pazartesi günleri hariç hafta içi her gün saat 08.00 – 17.00 arasında ziyaretlere açıktır.

Görsel Wikipedia’dan alınmıştır.

MERSİN YENİ ARKEOLOJİ MÜZESİ’NDE HANGİ ESERLER SERGİLENİYOR?

Müzede toplam 1435 adet eser sergilenmektedir. Birinci katta sergilenen sikkeler ile aynı salonda 9 bin yıldır kesintisiz yerleşim gören Yumuktepe Höyüğü‘nün canlandırması ve kazıdan çıkan çok sayıda eser, Mersin’de yaşayan uygarlıklar hakkında önemli bilgiler vermektedir.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu