Gezi Rehberi

Mavikent Sahili ve Mavikent Kamp Alanı nerede nasıl gidilir?

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Yeşilovacık mahallesinde bulunan Mavikent sahili ve kamp alanı ile tatilcilerin gözde yerlerindendir.

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Akdere mahallesinde bulunan Mavikent sahili ve kamp alanı ile tatilcilerin gözde yerlerindendir. Peki Mavikent Sahili ve Mavikent Kamp Alanı nerede nasıl gidilir? Mersin Mavikent denizi nasıldır?

MAVİKENT SAHİLİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Mavikent, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Akdere mahallesindedir. Mersin Merkez ile Mavikent arası 120 kilometre olup araç yolculuğu yaklaşık 2 saat sürmektedir. Trafik durumuna bağlı olarak bu süre artmaktadır. Sayfanın alt kısmında bulunan haritadan yardım alaran Mavikent‘e kolayca gidebilirsiniz.

Kamp alanı görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

MAVİKENT SAHİLİ VE DENİZİ NASILDIR?

Mavikent’in denizi taşlıklı ancak çok temizdir. Kamp kurmayı sevenler çamların arasında bu bakir koyda oldukça rahat edecektir. Ancak kamp alanında elektrik olmadığı bilinerek gidilmelidir.

Mavikent Kamp Alanı’na en yakın yiyecek alınacak yer Mavikent Tatil Sitesi’nin büfesi olduğu için denize girmek için veya kamp kurmak için gittiğinizde alışverişinizi yaparak Mavikent’e gelmeniz önerilmektedir.

Kamp alanı görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

MAVİKENT KAMP ALANI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Çadır ve karavan kamp alanına aşağıdaki haritadan kolayca gidebilirsiniz. Mavikent, Mersin Merkez’e yaklaşık 120 km uzaklıkta olduğu için yolculuk sırasında haritayı kullanmayı unutmayın.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu