Gezi Rehberi

Kayacı Vadisi (Çağlayan Vadi), Erdemli

Çağlayan Vadi, muhteşem arazisi ve çok güzel, soğuk suyu ile Mersin'in doğal güzelliklerinden birisidir.

Çağlayan Vadi, muhteşem arazisi ve çok güzel, soğuk suyu ile Mersin’in doğal güzelliklerinden birisidir. Mersin’de ailecek piknik yapabileceğiniz ve kanyon gezisine çıkabileceğiniz bir yer olan Kayacı Vadisi nerede, nasıl gidilir? Kayacı Vadisi giriş ücreti 2021 ve diğer bilgiler şu şekilde..

KAYACI VADİSİ HAKKINDA BİLGİLER

Kayacı Vadisi, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Limonlu’nun girişinin kuzey kısmında yer alan, kuzeye doğru gittikçe devam eden ve Toros Dağları’ndan çıkarak Akdeniz’e dökülen çay kenarında birçok piknik yapılacak işletmenin bulunduğu bir yerdir.

Akarsu çevresinde çok sayıda işletmenin bulunduğu Kayacı Vadisi’ne girişte araç otopark ücreti alınmaktadır. Masa ve yiyecek ücretleri gideceğiniz işletmeye göre farklılık gösterecektir.

Çağlayan Vadisi görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Kayacı Vadisi‘nde balık tutma, kaya tırmanışı, piknik yapma, fotoğraf çekme ve kamp kurma gibi birçok aktivite imkanı bulunmaktadır.

Çağlayan Vadisi görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

KAYACI VADİSİ NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Çağlayan Vadi, Mersin-Silifke karayolu üzerinde, Erdemli’ye bağlı Limonlu’nun girişinde, Lamas Caddesi üzerinden gidilen bir konumdadır. Vadi kuzeye doğru uzamakta ve Kayacı Vadisi olarak bilinen bölgeye ulaşılmaktadır.

Çağlayan Vadi ile Mersin’in Yenişehir ilçesinde bulunan Forum Alışveriş Merkezi arası yaklaşık 52 kilometre olup araç yolculuğu trafiğin durumuna bağlı olarak yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Çağlayan Vadisi görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Çağlayan Vadi hakkında ziyaretçiler tarafından yapılan yorumları görmek için tıklayın!

Kaynak
tripadvisor.com.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu