Gezi Rehberi

İmbriogion Antik Kenti, Demircili Anıt Mezarları

İmbriogon Antik Kenti Silifke - Uzuncaburç karayolunun 7'inci kilometresinde bulunan kent, Demircili Anıt Mezarları ise antik İmbriogon şehrinin soylularına ait tek ve çift katlı anıt mezarlardır.

İmbriogon Antik Kenti Silifke – Uzuncaburç karayolunun 7’inci kilometresinde bulunan kent, Demircili Anıt Mezarları ise antik İmbriogon şehrinin soylularına ait tek ve çift katlı anıt mezarlardır.

İmbriogion Antik Kenti (Demircili)

İmbriogon Antik Kenti’nde yol kenarında dört anıt mezar bulunmakta olup, mezarların M.Ö. II. Yüzyıl Roma döneminden günümüze geldiği düşünülmektedir.

İmbriogion Antik Kenti mezarlarına ait görüntü Silifke.bel.tr adresinden alınmıştır.

Mezarların ilerisindeki tepede ören yerine ait çok sayıda kalıntı ve bir kule görülmektedir. Dört anıt mezar dışında Sivri Kale olarak bilinen bir anıt mezar daha vardır. Ayrıca antik kentten aşağı inerken başka mezar da vardır. (Kaynak)

İmbriogion Antik Kenti mezarlarına ait görüntü Silifke.bel.tr adresinden alınmıştır.

Demircili Anıt Mezarları nerede, nasıl gidilir?

İmbriogion Antik Kenti ve Demircili Anıt Mezarları, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Demircili köyünde bulunmaktadır. Antik Kentin Mersin’in Yenişehir ilçesine uzaklığı 95 kilometre civarı olup, araç yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Mersin-Silifke karayolu üzerinde olan anıt mezarları haritadan yardım alarak kolayca görebilirsiniz.

İmbriogion Antik Kenti mezarlarına ait görüntü Silifke.bel.tr adresinden alınmıştır.
Kaynak
silifke.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu