Gezi Rehberi

Friedrich Barbarossa Anıtı, Silifke

Friedrich Barbarossa Anıtı, Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan, 1971 yılında Alman Büyükelçiliği tarafından yaptırılan bir anıttır.

Friedrich Barbarossa Anıtı, Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan, 1971 yılında Alman Büyükelçiliği tarafından yaptırılan bir anıttır. Gelelim Friedrich Barbarossa Anıtı nerede nasıl gidilir? Friedrich Barbarossa kimdir? neden anıt yaptırılmıştır? sorularının yanıtlarına…

Friedrich Barbarossa kimdir?

Friedrich Barbarossa, III. Halçı Seferi’nde ordusu ile Filistin’e giderken, 10 Haziran 1190’da Ekşiler Köyü yakınlarında Göksu Irmağı’nda boğulan Kutsal Roma Cermen İmparatoru’dur.

Anıt görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

1971 yılında Alman Büyükelçiliği tarafından Barbarossa’nın boğulduğu yere anıt taş yaptırılmıştır. (Kaynak)

Friedrich Barbarossa Anıtı nerede? nasıl gidilir?

Anıt, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Pazarkaşı mahallesinde, Silifke-karayolu karayolunun 9. kilometresinde yolun hemen sağ kenarındadır.

Mersin’in Yenişehir ilçesinden Friedrich Barbarossa Anıtı’na mesafe yaklaşık 102 kilometre olup araç yolculuğu 1,5 saat civarında sürmektedir. Harita yardımıyla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Anıt görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.
Kaynak
silifke.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu