Gezi Rehberi

Erdemli’de denize girilecek yerler | Erdemli’nin en iyi plajları & sahilleri

Mersin'in Erdemli ilçesinde Kızkalesi ve Limonlu başta olmak üzere yaz turizmi açısından önemli birçok yer bulunmaktadır. Erdemli'de denize girilecek yerleri merak edenler için Erdemli'nin en iyi plajları ve sahilleri bu listede.

Mersin’in Erdemli ilçesinde Kızkalesi ve Limonlu başta olmak üzere yaz turizmi açısından önemli birçok yer bulunmaktadır. Erdemli’de denize girilecek yerleri merak edenler için Erdemli’nin en iyi plajları ve sahilleri bu listede.

Erdemli plajları / Erdemli’de denize girilecek yerler

Kızkalesi Plajı

Kızkalesi görseli denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

Ülkemizin görülmesi gereken 100 yeri arasında yer alan Kızkalesi, Mersin’in en önemli kültürel miraslarından olup, plajı Mersin’de denize girilecek yerlerin başında gelmektedir.

Devamını Oku…

Ayaş Yemişkumu Plajı

Yemişkumu görseli Denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

Mersin’de denize girilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan Ayaş Yemişkumu Plajı muhteşem kumsalı ve denizi ile dikkat çekiyor.

Devamını Oku…

Tömük Halk Plajı / Sahili

Tömük Sahili görseli Foursquare’den alınmıştır.

Mersin’de denize girilebilecek yerler arasında ön sıralarda yer alan Tömük Halk Plajı ve Tömük Sahili, yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin ve Mersinlilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerdendir.

Devamını Oku…

Kocahasanlı Plajı / Kamp Alanı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Erdemli Kocahasanlı‘ya kurduğu Halk Plajı Aile Kamp Alanı, geçtiğimiz iki yılda vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Büyükşehir bünyesinde hizmet veren Denizkızı Turizm A.Ş. tarafından Kocahasanlı Halk Plajı‘na kurulan aile kamp alanı vatandaşlara deniz, kum ve güneşin tadını günübirlik değil uzun süreli çıkarma imkanı sağlamaktadır.

Devamını Oku…

Limonlu Halk Plajı

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin’in en güzel sahillerinden birisi olan Limonlu Halk Plajı, son derece temiz, kumlu ve küçük bir plajdır. Uzunluğu 500 metre olan Limonlu Plajı‘nın sahil genişliği yaklaşık 50 metredir. Sahildeki ince kumları, sığ denizi ve sakin ortamı ile Mersin‘de ailecek denize girilebilecek yerlerden birisidir.

Devamını Oku…

Arpaçbahşiş Plajı

Plajın görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin Erdemli ilçesinde bulunan Arpaçbahşiş Plajı, Mersin’in en güzel plajlarından, en sevilen sahillerinden bir tanesidir.

Devamını Oku…

Kargıpınarı Plajı

Görsel foursquare’den alınmıştır.

Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan Kargıpınarı Plajı, Mersin merkeze yakın denize girilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

Devamını Oku…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu