Gezi Rehberi

Erdemli Yörük Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Her noktasında Yörük Kültürünün izleri bulunan Mersin'in Erdemli ilçesinde, Erdemli Belediyesi tarafından bu kültürü gelecek nesillere aktarma amacıyla Yörük Müzesi açıldı...

Her noktasında Yörük Kültürünün izleri bulunan Mersin’in Erdemli ilçesinde, Erdemli Belediyesi tarafından bu kültürü gelecek nesillere aktarma amacıyla Yörük Müzesi açıldı. Yörüklerin bağışladığı eşyaların sergilendiği müze, Erdemli’ye tarihi ve kültürel nedenlerle gelen turistlere alternatif tanıtım sağlamaktadır. Gelelim Erdemli Yörük Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? gibi bilgilere…

Görsel Erdemli.bel.tr’den alınmıştır.

ERDEMLİ MÜZESİ NEREDE?

Erdemli Belediyesi Yörük Müzesi, Mersin’in Erdemli ilçesi sahil bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanı’nda hizmet vermektedir.

ERDEMLİ YÖRÜK MÜZESİ’NE NASIL GİDİLİR?

Mersin Merkez’den Erdemli ilçesine belediye otobüslerinin yanı sıra Mes Koop ile gidilmektedir. Özel aracıyla Erdemli Belediyesi Yörük Müzesi’ne gitmek isteyenler; Erdemli ile Mersin Merkez arasındaki mesafe tahmini 57 km olup araçla 45-46 dakikada gidilmektedir.

ERDEMLİ YÖRÜK MÜZESİ’NDE HANGİ ESERLER VAR?

Müzede Yörükler tarafından bağışlanan eşyalar sergilenmektedir.

ERDEMLİ YÖRÜK MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR 2021?

Belediye’nin Yörük Müzesi ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Kaynak
erdemli.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu