Gezi Rehberi

Erdemli Kocahasanlı Plajı Kamp Alanı nerede nasıl gidilir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Erdemli Kocahasanlı'ya kurduğu Halk Plajı Aile Kamp Alanı, geçtiğimiz iki yılda vatandaşların uğrak noktası haline geldi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Erdemli Kocahasanlı‘ya kurduğu Halk Plajı Aile Kamp Alanı, geçtiğimiz iki yılda vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Gelelim Erdemli Kocahasanlı Plajı Kamp Alanı nerede nasıl gidilir? Kocahasanlı denizi nasıl? 2021 yılı Erdemli Kocahasanlı Plajı giriş ücreti çadır fiyatı ne kadar? sorularının yanıtlarına…

Büyükşehir bünyesinde hizmet veren Denizkızı Turizm A.Ş. tarafından Kocahasanlı Halk Plajı‘na kurulan aile kamp alanı vatandaşlara deniz, kum ve güneşin tadını günübirlik değil uzun süreli çıkarma imkanı sağlamaktadır.

KOCAHASANLI HALK PLAJI SAHİLİ VE DENİZİ

Erdemli’nin en uzun sahili olarak bilinen Kocahasanlı Halk Plajı‘nın denizi sığdır, dalgalı değildir. Sahil kumlu yapıda, yer yer çakıl bulunmaktadır. Halk plajına giriş ücretsiz olup, çadır kampı yapmak isteyenler plajda çadır kiralayabilir. Duş, tuvalet, soyunma kabini, yemek, otopark, engelli erişimi gibi hizmetler bulunmaktadır.

Görsel denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

KOCAHASANLI HALK PLAJI KAMP ALANI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Plaj, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Kocahasanlı‘dadır. Mersin merkezden Kocahasanlı’ya belediye otobüsünün yanı sıra Mes Koop ve Silifke Koop ile ulaşım sağlanabilir. Özel araçla kamp alanına gidecek olanlar aşağıdaki haritadan yararlanabilir.

KOCAHASANLI KAMP ALANI ÇADIR ÜCRETLERİ 2021

Erdemli Kocahasanlı Plajı Kamp Alanı 2021 yılı çadır kiralama ve çadır alanı kiralama fiyatları henüz açıklanmadı. 2018 yılı sonrası kamp alanı kurulduğunda, çadır kiralama 60 TL, çadırı olanlar için çadır alanı kiralama 40 TL olarak açıklanmıştı.

Yazıda kullanılan görseller denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu