Gezi Rehberi

Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi

Karacaoğlan Şelalesi, Mersin'in Erdemli ilçesi Elvanlı mahallesinde bulunan, 40 metre yükseklikte kayalıkların arasından dökülen, ziyaretçilere muhteşem görüntüler sunan bir şelaledir.

Karacaoğlan Şelalesi, Mersin’in Erdemli ilçesi Elvanlı mahallesinde bulunan, 40 metre yükseklikte kayalıkların arasından dökülen, ziyaretçilere muhteşem görüntüler sunan bir şelaledir. Mersin’in doğal güzelliklerinden biri olan şelale, Mersin’in keşfedilmemiş turistik yerlerinden.

Mersin’de gezilecek yerler listelerinde üst sıralarda yer alan, Mersin doğal güzellikleri arasında bulunan Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi nerede ve nasıl gidilir? Karacaoğlan Şelalesi nasıl bir yer? özelliği ne? İşte şelale hakkında merak edilen soruların yanıtları…

Şelale görseli tanıtım amacıyla Google Haritalar’dan alınmıştır. Şelalenin daha fazla görüntüsünü Google Fotoğraflar’da bulabilirsiniz. @Sabine Çakıt

ELVANLI KARACAOĞLAN ŞELALESİ

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Elvanlı Köyü’nde (mahallesinde) bulunan şelale, yaklaşık 40 metreden dökülen suyu ile izleyenlere adeta görsel bir şölen sunmaktadır.

Mersin’de piknik yapılacak yerler arasında da yer alan Karacaoğlan Şelalesi, hem ailecek vakit geçirilebilecek hem de fotoğraf çekimi yapılabilecek bir yerdir. Yolu biraz zor olsa da güzelliği nedeniyle şelalenin ziyaretçi sayısı her geçen gün artmaktadır.

Şelale görseli tanıtım amacıyla Google Haritalar’dan alınmıştır. Şelalenin daha fazla görüntüsünü Google Fotoğraflar’da bulabilirsiniz. @Yunus Emre Kazak

Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi nerede, nasıl gidilir?

Şelale, Mersin’in Erdemli ilçesi Elvanlı Köyü yolundadır. Şelaleye giderken Mersin-Silifke karayolu üzerinde Kargıpınarı’nda Elvanlı Caddesi yoluna saparak anayoldan ayrılarak Elvanlı Köyü’ne doğru gitmeniz, köy civarından ise doğu yönüne sapmanız gerekmektedir.

Mersin Merkez’den Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi yolu yaklaşık yarım saat (trafik olursa daha fazla) sürmekte olup, şelalenin yolunun biraz zor olduğu bilinmelidir. Haritadan yardım alarak şelaleye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaynak
Google Haritalar

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu