Gezi Rehberi

Çamlıyayla Papazın Bahçesi | Nasıl bir yer? Nasıl gidilir?

Papazın Bahçesi, Çamlıyayla'nın en çok ziyaret edilen mesire yerlerinden biri olup, her dönem gezginlerin uğrak noktalarındandır.

Papazın Bahçesi, Çamlıyayla’nın en çok ziyaret edilen mesire yerlerinden biri olup, her dönem gezginlerin uğrak noktalarındandır. Peki Çamlıyayla Papazın Bahçesi nasıl bir yer? Papazın Bahçesi nerede, nasıl gidilir? İşte yanıtları…

ÇAMLIYAYLA PAPAZIN BAHÇESİ NASIL BİR YER?

Berdan Çayı’nın bir kolunun gözü Papazın Bahçesi‘ndeki çınar ağaçlarının altından çıkmakta ve Çamlıyayla’ya özgü kırmızı benekli doğal alabalık (mercan) burada yaşamaktadır.

Vadi içerisinde ağaçlar ve şelaleler arasında alabalık yetiştirme havuzları, mesire yerleri ve hizmet binaları vardır. Bahçenin ilerisi orman koruma sahası olup geçiş kontrollü olarak verilmektedir.

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır. | Papazın Bahçesi

Papazın Bahçesi’nde Çamlıyayla Belediyesi’nin içme suyu pompaları ve alabalık yetiştirme havuzu olduğu için yol 4 mevsim (kışın yollar biraz kötü) araç trafiğine açıktır. (Kaynak)

PAPAZIN BAHÇESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Papazın Bahçesi, Çamlıyayla çarşı merkezinin 13 kilometre uzağındadır. Bahçeye giderken 27 virajla Berdan Çayı’nın bir kolu olan Karageçit Irmağı’nın seviyesine inilir.

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır. | Papazın Bahçesi

Adres: Fakılar, 33580 Çamlıyayla/Mersin

Çamlıyayla Papazın Bahçesi’ne nasıl gidilir? Yolu nasıl? Ulaşım tavsiyeleri

Papazın Bahçesi’ne yukarıdaki harita yardımıyla gidebilirsiniz. Virajlı bir yolla ulaşım sağlanmaktadır. Dört mevsim yol açık olsa da özellikle kış mevsimi ve yağışlı havalarda ulaşım sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple yaz ve yağışsız bahar döneminde gitmeniz önerilmektedir. Ayrıca piknik yapacaklar, malzemelerini yanında götürmeleri tavsiye edilmektedir.

Kaynak
camliyayla.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu