Gezi Rehberi

Çamlıyayla Kadıncık Vadisi Milli Parkı nerede nasıl gidilir?

Mersin'in Çamlıyayla ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Fakılar Köyü'ne bağlı Kadıncık Vadisi Milli Parkı, Mersin'de gezilecek yerler listesinde başlarda yer alan, doğal güzellikleriyle hem doğa yürüyüşü hem de fotoğrafçılık için çok turist gelen bir milli parktır.

Mersin’in Çamlıyayla ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Fakılar Köyü’ne bağlı Kadıncık Vadisi Milli Parkı, Mersin’de gezilecek yerler listesinde başlarda yer alan, doğal güzellikleriyle hem doğa yürüyüşü hem de fotoğrafçılık için çok turist gelen bir milli parktır. Peki Çamlıyayla Kadıncık Vadisi Milli Parkı nerede nasıl gidilir? Çamlıyayla Papazın Bahçesi doğa yürüyüşü parkuruna nasıl gidilir?

KADINCIK VADİSİ MİLLİ PARKI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Papazın Bahçesi olarak da bilinen Kadıncık Vadisi Milli Parkı, Çamlıyayla’ya 10 kilometre uzaklıkta bulunan Fakılar Köyü’ndedir.

Kadıncık Vadisi görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin Çamlıyayla ilçe merkezi arası 67 kilometre olup, araçla yolculuk yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir. Fakılar Köyü ile de Çamlıyayla arası 10 km olup, Mersin’den Kadıncık Vadisi arası iki saat civarı sürmektedir.

KADINCIK VADİSİ (PAPAZIN BAHÇESİ) NASIL BİR YER?

Fakılar Köyü’nden inilen vadide; çok sayıda sedir, karaçam, meşe, gürgen ağacı bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü yapılan vadide, Kadıncık-1 Barajı ve gölünün muhteşem manzarası ile karşılaşılmaktadır.

Kadıncık Vadisi görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Doğal güzellikler içerisinde vadide yapılan doğa yürüyüşü; Fakılar Köyü, Papazın Bahçesi ve mesire alanı, Çinli Dere, Tanzıt ve tescilli-koruma altındaki Ana Ardıç’tan Çamlıyayla tarafına dönülerek tamamlanmaktadır.

Kaynak
kulturportali.gov.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu