Gezi Rehberi

Büyükeceli Plajı nerede nasıl gidilir?

Mersin'in en iyi plajları ve Mersin'de denize girilecek en iyi sahiller listelerinde yer alan Büyükeceli Plajı, dalgasız, temiz ve berrak denizi ve muhteşem sahili ile dikkat çekiyor.

Mersin’in en iyi plajları ve Mersin’de denize girilecek en iyi sahiller listelerinde yer alan Büyükeceli Plajı, dalgasız, temiz ve berrak denizi ve muhteşem sahili ile dikkat çekiyor. Peki Gülnar Büyükeceli Plajı nerede nasıl gidilir? Büyükeceli sahili nasıl bir yer?

GÜLNAR BÜYÜKECELİ PLAJI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Mersin’in Gülnar ilçesi Büyükeceli sahilinde bulunan plajın Mersin Merkez’e uzaklığı, 125 km civarında olup, araçla yolculuk yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

BÜYÜKECELİ PLAJI NASIL BİR YER? BÜYÜKECELİ’NİN DENİZİ NASIL?

Eskiden Mersin’in en sakin plajlarından olan Büyükeceli, santral inşaatı sonrası eskisi kadar sakin olmasa da hafta içi öğle saatlerinde eski günlerine benzemektedir.

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır.

Büyükeceli sahili kumlu yapıya sahip olup denizi sıcak ve temizdir. Ülkemizin önemli tüplü dalış noktalarından olan Büyükeceli Plajı‘na çadır veya karavanla gelerek kamp yapabilirsiniz. Giriş ücretsiz olup şezlong ve şemsiye kiralanmamaktadır.

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu