Gezi Rehberi

Bozyazı’da Gezilecek Yerler (Tarihi Yapılar ve Doğal Güzellikler)

Kültür ve tarih şehri Mersin'de gezilecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. Mersin Bozyazı'da gezilecek yerler listesinde, Bozyazı'da bulunan tüm tarihi yapılar ile doğal güzellikleri bulabilir, Bozyazı'da görülecek yerlerle tatilinize renk katabilirsiniz.

Kültür ve tarih şehri Mersin’de gezilecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. Mersin Bozyazı’da gezilecek yerler listesinde, Bozyazı’da bulunan tüm tarihi yapılar ile doğal güzellikleri bulabilir, Bozyazı’da görülecek yerlerle tatilinize renk katabilirsiniz.

Güzel sahili ve sakin yapısı ile bilinen Bozyazı; antik kent, kale, türbe ve tabiat parkı açısından da zengin bir ilçedir. Bozyazı’da gezilecek yerleri sayfada aşağıya doğru giderek inceleyebilirsiniz.

BOZYAZI’DA GEZİLECEK YERLER

Nagidos Antik Kenti

Mersin’in Bozyazı ilçesinde bulunan Nagidos Antik Kent, görkemli tarihinin yanı sıra karadan ulaşılabilen küçük ada özelliğiyle Mersin’in kültürel güzellikleri arasındadır. Anamur’un 10 km doğusunda, Orta Dağlık Kilikya’da bulunan Nagidos, geçmişi M.Ö. 2 binli yıllara kadar uzanan bir yerdir.

Devamını oku…

Arsinoe Antik Kenti (Maraş Tepesi)

Görsel kulturportali.gov.tr’den alınmıştır | Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Eski Çağ Coğrafyacısı Strabon, Arsinoe hakkında; “Anamurium’dan sonra ilk kent olan Nagidos’a sonra bir demir atma yeri bulunan Arsinoe‘ye gelinir” demiştir. Mersin Müzesi’nde sergilenen yazıttan Arsinoe kentinin ilk kez M.Ö. 270 yıllarında Aspendoslu Aetos’un zamanında kurulduğu anlaşılmaktadır.

Devamını oku…

Bozyazı Softa Kalesi

Görsel Kulturportali.gov.tr’den alınmıştır. | Anamur Müze Müdürlüğü Arşivi

Mersin ili Bozyazı ilçesinin 10 kilometre doğusunda, Mersin yolu üzerinde Fidik denilen tepe üzerine kurulan Softa Kalesi’nin surları yer yer iyi korunmuş durumda olup oval formdadır. Bozyazı Softa Kalesi hakkında bilgiler ile adres ve yol tarifi şu şekilde…

Devamını oku…

Dikilitaş Tabiat Parkı

Görsel dikilitas.tabiat.gov.tr’dan alınmıştır

Mersin Antalya karayolu üzerinde Anamur’a 9 km uzaklıkta, Bozyazı ilçesine bağlı olan Dikilitaş Tabiat Parkı, muhteşem doğası ve denize sıfır konumu ile hem denize girilecek yerlerden hem de Mersin’de kamp yapılacak yerlerden birisidir.

Devamını oku…

Bozyazı Çaltı Mağarası

Görsel Lender Köyü Facebook Sayfası’ndan alınmıştır.

Çaltı Mağarası, Mersin’in Bozyazı ilçesi Lenger Köyü’nde bulunan, çevresi dağlarla çevrili yemyeşil ormanlık alan içerisinde bulunan 1200 metre rakımlı bir mağaradır. Bozyazı Çaltı Mağarası‘nın uzunluğu ve genişliği çok büyüktür.

Devamını oku…

Toslaklar Koyu

Koy görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Bozyazı Toslaklar Koyu, ağırlıkla aileler tarafından tercih edilen, yaz öncesi ve sonrası da yoğun rağbet gören, plajı kumluk olan bir yerdir. Giriş ücretsiz olup koyda hizmet veren 3 tane kafe ve restoran hizmet vermekte olup, tesislerden ikisinde alkollü içecek satışı da yapılmaktadır. Yiyecekleri genel olarak beğenilirken fiyatları biraz pahalı da olsa beğenilmektedir.

Devamını oku…

Bozyazı Halk Plajı

Bozyazı’da nerede denize girilir? diye merak edenlerin uğrak durağı olacak Bozyazı Halk Plajı, yerli halkın ve yaşlıların sıklıkla tercih ettiği, genel olarak kalabalık olan bir plajdır.

Devamını oku…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu