Gezi Rehberi

Bozyazı Halk Plajı nerede, denizi nasıl?

Bozyazı'da nerede denize girilir? diye merak edenlerin uğrak durağı olacak Bozyazı Halk Plajı, yerli halkın ve yaşlıların sıklıkla tercih ettiği, genel olarak kalabalık olan bir plajdır...

Bozyazı’da nerede denize girilir? diye merak edenlerin uğrak durağı olacak Bozyazı Halk Plajı, yerli halkın ve yaşlıların sıklıkla tercih ettiği, genel olarak kalabalık olan bir plajdır. Peki Bozyazı Halk Plajı nerede nasıl gidilir? Bozyazı denizi nasıl? Bozyazı ücretsiz plaj var mı?

BOZYAZI HALK PLAJI NASIL BİR YER?

Yaklaşık 70 metre genişliğe ve 1 kilometre uzunluğa sahip sahil, Bozyazı merkezinde bulunmaktadır. Plaj zemini çakıl taşlı olup denizi sabah saatlerinde sakin, dalgasızdır. Oldukça kalabalık olan plaj alanı içerisinde yer alan duş ve tuvalet gibi birçok imkan ücretsiz sunulmaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti olmadığı için denize gidilirken hazırlıklı olunmalıdır.

Plaj görseli otelleri.net’ten alınmıştır.

BOZYAZI HALK PLAJI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Halk plajı, Mersin’in Bozyazı ilçe merkezi sahilinde, Bozyazı Öğretmen Evi’ne yakın konumdadır. Mersin Merkez ile Bozyazı arası mesafe 217 km olup, araç yolculuğu yaklaşık 3 saat 10 dakika sürmektedir. Bozyazı’ya en yakın havalimanı Gazipaşa-Alanya Havalimanı’dır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu