Gezi Rehberi

Boğsak İncekum Plajı nerede ve nasıl gidilir?

Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan Taşucu İncekum Plajı, Boğsak köyüne bağlı bir plaj olup, incecik kuma sahiptir...

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Taşucu İncekum Plajı, Boğsak köyüne bağlı bir plaj olup, incecik kuma sahiptir. Mersin’de ailecek denize girilecek plajlardan olan İncekum Plajı nerede ve nasıl gidilir? Boğsak İncekum Plajı denizi ve kumsalı nasıldır? Girişi ücretli midir? Şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti var mı?

TAŞUCU BOĞSAK İNCEKUM PLAJI’NIN DENİZİ NASIL?

Plajın sahili ince kum ile kaplıdır. Denizin girişi minik çakıl, sonrası tamamen kumdur. Otopark sıkıntısı olmayan İncekum, işletme açısından zayıf bir plajdır.

Boğsak İncekum Plajı giriş ücreti olmayıp, plaja ücretsiz giriş yapabilirsiniz. İncekum Plajı‘nda şemsiye ve şezlong kiralama hizmeti bulunmakta olup birer tane şezlong ve şemsiyeyi 20 TL’ye kiralayabilirsiniz.

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

BOĞSAK İNCEKUM PLAJI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

İncekum Plajı, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu bölgesinde, Boğsak Köyü civarındadır. Mersin Merkez ile Taşucu arası 115 km olup, bu mesafe özel araçla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir. Toplu ulaşım açısından belediye otobüsü ve Silifke Koop seçenekleri mevcuttur. Plaja aşağıdaki haritadan kolayca gidebilirsiniz.

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu