Gezi Rehberi

Aydıncık’ta Gezilecek Yerler (Tarihi Yapılar ve Doğal Güzellikler)

Kültür ve tarih şehri Mersin'de gezilecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. Mersin Aydıncık'ta gezilecek yerler listesinde, Aydıncık'ta bulunan tüm tarihi yapılar ile doğal güzellikleri bulabilir, Aydıncık'ta görülecek yerlerle tatilinize renk katabilirsiniz.

Kültür ve tarih şehri Mersin’de gezilecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. Mersin Aydıncık’ta gezilecek yerler listesinde, Aydıncık’ta bulunan tüm tarihi yapılar ile doğal güzellikleri bulabilir, Aydıncık’ta görülecek yerlerle tatilinize renk katabilirsiniz.

Muhteşem denizi ve sakin yapısı ile bilinen Aydıncık; antik kent, kale, türbe ve tabiat parkı açısından da zengin bir ilçedir. Aydıncık’ta gezilecek yerleri sayfada aşağıya doğru giderek inceleyebilirsiniz.

AYDINCIK’TA GEZİLECEK YERLER

Kelenderis Antik Kenti

Kelenderis Antik Kenti, günümüzde Mersin’in Aydıncık ilçesinde bulunan 1987 yılında kazıların başladığı, Kilikya‘nın en eski antik tanrılarından Sandon tarafından kurulduğu düşünülen antik kenttir.

Devamını oku…

Gilindire Mağarası Aynalıgöl

Mağaranın muhteşem görüntüsü tanıtım videosundan alınmıştır.

Mersin’de buzul dönemine yolculuk yapacağınız Gilindire Mağarası (Aynalıgöl Mağarası) Aydıncık ilçe merkezinin 7,5 km güneydoğusunda Sancak Burnu ile Kurtini Deresi arasında yer alan bir mağaradır. Bir çobanın tesadüf eseri bulduğu mağaranın giriş ağzı denize bakmakta ve hemen önünde küçük bir köy bulunmaktadır. Mağaraya denizden karadan ulaşmak mümkündür.

Devamını oku…

Aydıncık Tabiat Parkı

Görsel aydincik.tabiat.gov.tr’den alınmıştır.

Silifke Aydıncık karayolunda, Mersin’in Aydıncık ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Aydıncık Tabiat Parkı, temiz ve güzel koyu olan sahili ile Mersin’de gezilecek yerler listesinde üst sıralarda yer alıyor, tatilini Aydıncık’ta geçirenler tarafından uğrak nokta oluyor.

Devamını oku…

Aydıncık Liman Kalesi

Görsel, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Arşivi’nden alınmıştır.

Kelenderis (Aydıncık) kentinin güneyindeki yarımadayı çevreleyen surlar ve Liman Kalesi’ne ait kalıntılar günümüze gelebilmiştir. Aydıncık Liman Kalesi, Antik Çağlar’da ve ortaçağ zamanlarında kente yönelik saldırılara karşı güçlü savunma sistemiyle direnmiştir.

Devamını oku…

Aydıncık Hacı Bahattin Türbesi

Görsel konurlular.blogspot.com’dan alınmıştır.

Mersin’in Aydıncık ilçesi Hacıbahattin köyünde bulunan Hacı Bahattin Türbesi, bölgede yaşayanların çeşitli dilekler dileyerek adaklar kestikleri bir türbedir

Devamını oku…

Aydıncık’ta Denize Girilecek Yerler

İncekum Plajı

Görsel Google Haritalar’dan alınmıştır.

Mersin’de denize girilecek yerler ve Mersin’de deniz kampı yapılacak yerlerin başında gelen Aydıncık İncekum Plajı, muhteşem doğası, manzarası, denizi, ormanı ve muhteşem kumsalı ile dikkat çekiyor. 

Devamını oku…

Soğuksu Plajı

Soğuksu görsel YouTube’dan alınmıştır.

Aydıncık’ın batı tarafında bulunan Soğuksu, buz gibi suyun denize karışıp, göz kamaştırıcı turkuaz rengini verdiği muhteşem bir plajdır. Antalya-Mersin karayolu üzerinde olması nedeniyle yerli-yabancı turistlerin popüler mola yerlerindendir.

Devamını oku…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu