Gezi Rehberi

Aydıncık Soğuksu Plajı nerede nasıl gidilir?

Aydıncık'ın batı tarafında bulunan Soğuksu, buz gibi suyun denize karışıp, göz kamaştırıcı turkuaz rengini verdiği muhteşem bir plajdır. Antalya-Mersin karayolu üzerinde olması nedeniyle yerli-yabancı turistlerin popüler mola yerlerindendir.

Aydıncık’ın batı tarafında bulunan Soğuksu, buz gibi suyun denize karışıp, göz kamaştırıcı turkuaz rengini verdiği muhteşem bir plajdır. Antalya-Mersin karayolu üzerinde olması nedeniyle yerli-yabancı turistlerin popüler mola yerlerindendir. Peki Aydıncık Soğuksu Plajı nerede nasıl gidilir? Aydıncık Soğuksu denizi nasıl?

AYDINCIK SOĞUKSU PLAJI NASIL BİR YER?

Antalya-Mersin karayolu üzerinde olması nedeniyle mutlaka mola verilerek fotoğraf çektirilen ve buz gibi suyuna girilen Aydıncık Soğuksu Plajı, suyu soğuk olsa da temizliği ve berraklığı ile Mersin’in en iyi plajları arasında yer almaktadır.

Soğuksu görsel Google Haritalar’dan alınmıştır.

AYDINCIK SOĞUKSU PLAJI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Soğuksu, Aydıncık‘ın batı tarafında, Mersin-Antalya karayolu üzerinde bulunmaktadır. Aydıncık, Mersin Merkez’e 185 km uzaklıkta olup araç yolculuğu yaklaşık 3 saat 5 dakika sürmektedir. Soğuksu’nun Aydıncık merkeze uzaklığı nedeniyle yolculuk 3 saat 15 dakikadan biraz daha fazla sürecektir.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu