Gezi Rehberi

Aydıncık Hacı Bahattin Türbesi nerede?

Mersin'in Aydıncık ilçesi Hacıbahattin köyünde bulunan Hacı Bahattin Türbesi, bölgede yaşayanların çeşitli dilekler dileyerek adaklar kestikleri bir türbedir.

Mersin’in Aydıncık ilçesi Hacıbahattin köyünde bulunan Hacı Bahattin Türbesi, bölgede yaşayanların çeşitli dilekler dileyerek adaklar kestikleri bir türbedir. Peki Aydıncık Hacı Bahattin Türbesi nerede? Aydıncık Hacı Bahattin Türbesi hakkında bilgiler neler…

HACI BAHATTİN TÜRBESİ HAKKINDA BİLGİLER

Hacı Bahattin, Zeynelabidin ve Şeyh Ömer’in üç kardeş oldukları ve Karamanoğulları döneminde bölgede İslam’ı yaymak için büyük hizmetlerde bulundukları belirtilmektedir. Hacı Bahattin Türbesi, Aydıncık Belediyesi tarafından bakımı yapılan ve yılda 300 kişi tarafından ziyaret edilen bir türbedir.

HACI BAHATTİN TÜRBESİ NEREDE NASIL GİDİLİR?

Türbe, Mersin’in Aydıncık ilçesi Hacıbahattin köyünde bulunmaktadır. . Özel araçla Aydıncık’a gidecekler için; Mersin Merkez – Aydıncık arası 184 km mesafe bulunmakta ve araçla ortalama 3 saat 5 dakika sürmektedir. Aşağıdaki harita yardımıyla türbeye kolayca ulaşabilirsiniz…

Görsel konurlular.blogspot.com’dan alınmıştır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu